05.02.2019

W czasie ferii w Barwnej będzie panowała wyjątkowo gorąca atmosfera i sercowy klimat.

Bardzo atrakcyjnie zapowiada się rodzinne spotkanie "Zakochani w książkach", na które zapraszamy w sobotę 16 lutego o godz.11.00.

Zobaczcie szczegóły.

05.02.2019

Już w najblizszy piątek odbędzie sie kolejne spotkanie młodzieżowego DKK. Tym razem tematem dyskusji będą książki oparte na mitologii greckiej, nordyckiej lub słowiańskiej. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do Czytelni Barwnej 8 lutego na godz.16.00.

04.02.2019

Jesteśmy bardzo dumni i szczęśliwi, że mogliśmy docenić osoby, które są z Barwną od dawna i systematycznie korzystają z naszych zbiorów. W piątek 1 lutego 2019 r. odbyło się czytelnicze podsumowanie minionego roku, na które zaprosiliśmy najaktywniejszych Czytelników.

04.02.2019

Przez dwa tygodnie przenieśliśmy się w prehistoryczny świat mezozoicznych stworów. Użytkownicy Barwnej  mogli w tym czasie skorzystać z wielu ciekawych atrakcji.

29.01.2019

Nawyk codziennego czytania z dzieckiem oraz regularnego odwiedzania biblioteki warto kształtować już od najwcześniejszych lat życia dziecka. Dlatego biblioteka Barwna oraz wszystkie filie Miejskiej Biblioteki Publicznej, biorą udział w ogólnopolskiej kampanii „Mała książka – wielki człowiek”. Zaproszeni są rodzice trzylatków, dzieci urodzonych w 2016 roku, żeby wspólnie ze swoimi Maluchami odebrali w placówkach MBP wyjątkowy prezent.

16.01.2019

Jeśli chcesz stanąć oko w oko z dinozaurami to musisz odwiedzić naszą bibliotekę już w przyszłym tygodniu. Czeka na Was wiele atrakcji, a wśród nich poszukiwanie ukrytego jaja dinozaura czy rozwiązywanie nie tylko multimedialnych zagadek. Kulminacja akcji nastąpi w sobotę 26 stycznia o godz.12.00.

15.01.2019

„Król kruków”,  „Czarna wrona”, „Szóstka wron” czy „Krucze wrota” to tylko nieliczne z książek,  w których tytule został umieszczony złowieszczy ptak. Czy coś jeszcze łączy te książki? Dlaczego autorzy tak chętnie wykorzystują ten mroczny symbol? Jaka jest prawdziwa symbolika tych tajemniczych ptaków? O tym wszystkim porozmawiamy na najbliższym spotkaniu Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki. Zapraszamy w piątek 18 stycznia na godz. 16:00 do czytelni Biblioteki Barwnej. Dołącz do nas! Zostań Księgołapem.

15.01.2019

Miło nam poinformować, że Biblioteka Barwna otrzymała wyróżnienie w ramach ogólnopolskiej akcji „Mirabelka". Bardzo się cieszymy, że nasze działania zostały zauważone i docenione. Akcja Lustra Biblioteki „Mirabelka – kiełkująca historia w 100licy” dotarła do 700 bibliotek różnego typu, a udział w warsztatach międzypokoleniowych wzięło tysiące osób z całej Polski. Oglądając FILM możecie zobaczyć co się u nas działo.

18.12.2018

Sobotnie spotkanie z czytelnikami i ich rodzinami było niezwykle udane. Wszyscy uczestnicy mieli możliwość malowania oryginalnych ozdób choinkowych. Kolorowe farby, brokat oraz wyobraźnia małych twórców pozwalała zmieniać gwiazdki, bałwanki i aniołki w przepiękne ozdoby, a w świąteczny nastrój wprowadzała wszystkich muzyka. Pięknie wykonane prace przyozdobiły biblioteczną choinkę, a niektóre z nich zostały zabrane do domu. Ponadto czytelnicy odwiedzający bibliotekę mieli możliwość stworzenia Barwnego łańcucha choinkowego, który zawisł na naszym drzewku.

Rodzinne warsztaty były także okazją do wspaniałej zabawy i wypożyczenia świątecznych pozycji książkowych. Galeria

15.12.2018

Zapraszamy po nowości filmowe. Od poniedziałku można wypożyczać, a przez cały weekend rezerwować przez Internet. Wystarczy mieć wykupiony abonament, a następnie trzeba zalogować się na swoje konto Czytelnika. Zarezerwowane zbiory czekają na odbiór przez trzy dni.

Fotografie filmów