16.08.2019

Już za tydzień, 23 sierpnia, Młodzieżowy Dyskusujny Klub Książki, miejmy nadzieję, będzie pękał w szwach, na skutek tłumów dyskutantów. Jest naprawdę wiele osób, które czytają serię o Thorgalu. Ciekawie byłoby, gdyby przynajmniej część z nich zechciała przyjść i poopowiadać o swoich wrażeniach. A może przyjdą też Ci, którzy jeszcze nie złapali komiksowego bakcyla? Przyjdą, posłuchają, przekonają się lub nie. Czyli jednak będzie nas dużo? Na to liczymy. Do zobaczenia.

12.08.2019

Akcja zbiorowego czytania w przestrzeni publicznej zawsze wzbudza zainteresowanie przechodniów. Nawet jeśli jeden człowiek pomyśli sobie przy tej okazji, że czytanie jest fajne, że może i ja sięgnę po ksiażkę, to można odnotować sukces. Dzięki tegorocznej, kilkudziesięcioosobowej czytającej grupie udało się przeciągnąć kilka osób na książkową stronę mocy. Dziękujemy wszystkim, którzy znaleźli czas, by dołączyć do naszej akcji. ZOBACZ ZDJĘCIA

30.07.2019

Wakacje na półmetku, a być może jeszcze nie wszyscy wiedzą o odbywających się w Barwnej zajęciach zorganizowanych. We wtorki, środy i czwartki, zawsze od 10, można bezpłatnie i bez zapisów skorzystać z naszych propozycji. We wtorki proponujemy projekcje filmowe (tytuły dostępne w Bibliotece), w środy spotykamy się w Parku Radziwiłłów, by skorzystać z zabaw w Strefie Malucha, a w czwartki można rozerwać się na turniejach PS4. Oprócz tego przez cały dzień można wypożyczać, grać, oglądać, spotykać się z równieśnikami. Do zobaczenia!

27.07.2019

Dziś można by napisać "jeszcze tylko 15 dni...", bo faktycznie tyle pozostało do wyjątkowego w skali roku wydarzenia. KsięgoZbiór w Białej Podlaskiej odbędzie się już po raz siódmy. Od tylu lat zbieramy się w umówionym miejscu, by przez pół godziny w ciszy poczytać książkę. To jakiś rodzaj manifestacji, tyle że pokojowej, czytelniczej. Chcemy pokazać, że czytać można wszędzie, że jest to rozrywka, która właściwie nie ma konkurencji i chyba, wbrew sceptykom, nie skończy się pod wpływem technologii. Wszystkich lubiących czytać zapraszamy do dołączenia do nas 10 sierpnia.

22.07.2019

Lipcowa dyskusja o książce Doroty Masłowskiej "Jak zostałam wiedźmą" za nami. Jeśli jeszcze nie znacie tej twórczości, to zachęcamy do sięgnięcia po te nietuzinkowe, śmieszące lub wręcz denerwujące tytuły. Są różne gusta, ale o tej ważnej współczesnej pisarce i jej książkach warto mieć własne zdanie. A za miesiąc, 23 sierpnia, Młodzieżowy Dykusyjny Klub Książki weźmie na warsztat komiksy o Thorgalu. Zapraszamy do ich wypożyczania!

19.07.2019

Sznowni Czytelnicy! W trzy wakacyjne czwartki Biblioteka będzie czynna do godz. 18. Dłuższa możliwosć wypożyczeń będzie: 25 lipca, 8 sierpnia i 22 sierpnia. Zapraszamy.

10.07.2019

Zmienna aura nam niestraszna. Strefa Malucha zafunkcjonowała dziś wewnątrz Barwnej, a dziesiątki maluszków miały okazję do fajnej rozrywki. GALERIA ZDJĘĆ Przy okazji dzieci zrobiły zapasy książkowe na najbliższy tydzień. Bo przecież w następną środę widzimy się ponownie. Być może już w plenerze. Do zobaczenia!

10.07.2019

Jak w każdą środę, tak i dziś, zapraszamy dzieci do lat 5 na wspaniałą zabawę z rówieśnikami. Zwykle spotykamy się w Parku Radziwiłłów, ale dziś, ze względu na pogodę, zapraszamy do środka Barwnej.

08.07.2019

Dorota Masłowska chyba najbardziej kojarzona jest z "Wojną polsko-ruską". Ma jednak na koncie również kolejną powieść "Paw królowej", a także kilka świetnych dramatów, chętnie czytanych i oglądanych w teatrach. Prawda jest jednak taka, że jej twórczość albo się lubi, albo wręcz nie znosi. Ciekawe jak zostanie odebrana powieść autobiograficzna dla dzieci i dorosłych "Jak zostałam wiedźmą". Zachęcamy do wypożyczania jej w Barwnej, by już 19 lipca wyrazić swoją opinię na kolejnym spotkaniu Młodzieżówego Dyskusyjnego Klubu Książki. Przyjść i dyskutować może każdy, podobnie jak przyjść i nie dyskutować, a tylko posłuchać. Zapraszamy.

03.07.2019

Środowe spotkania w Strefie Malucha już wystartowały. Jak się okazuje, taka propozycja dla najmłodszych była strzałem w dziesiątkę. W ciągu dwóch godzin z oferowanych przez Barwną atrakcji skorzystało ponad 60 osób! Dzieci wykazały się zaskakującą inwencją w zakresie wykorzystania sprzętów, które zastały na parkowej trawie. Dorośli mieli okazję do chwili relaksu i rozmów z innymi rodzicami. Równolegle odbywały się zajęcia FizjoMamy, więc można było zarówno poćwiczyć, jak zaoferować coś ciekawego swoim pociechom. A w tym wszystkim najważniejsze, że nie zabrakło zainteresowania ksiażkami! Do zobaczenia za tydzień. GALERIA ZDJEĆ