07.12.2017

Przygotowania do Świąt trwają także w Barwnej. W Mikołajki, 6 grudnia, przystroiliśmy biblioteczną choinkę. A wszystko dzięki zaangażowaniu naszych Czytelników, którzy wspólnie zrobili  bardzo długi i przede wszystkim piękny łańcuch choinkowy. TUTAJ możecie zobaczyć efekty ich pracy.

Oczywiście nie kończymy na tym przystrajania Barwnej! Już w tę sobotę, 9 grudnia o godz. 12.00, zapraszamy na makaronowe cuda – warsztaty, podczas których wyczarujemy ozdoby z makaronu. Wstęp wolny, nie ma ograniczeń wiekowych.

30.11.2017

Jesień jesienią, chandra swoją drogą, a czytać można. Ba! Nawet trzeba, zawsze i wszędzie! W związku z tym przedstawiamy naszym Czytelnikom kilkadziesiąt cieplutkich i jak zawsze świeżutkich nowości książkowych, które wzbogaciły nasze zasoby w tym miesiącu. Wszystkie są oczywiście do Waszej dyspozycji! Zachęcamy do odwiedzin Barwnej oraz wypożyczeń.

30.11.2017

Kontynuując tradycję sobotnich spotkań, zapraszamy do Barwnej również w grudniu. Warsztaty podczas sobót 2, 9, i 16 grudnia, wprowadzą nas w świąteczną atmosferę.

W najbliższą sobotę gościć będziemy wolontariuszy z Centrum Wolontariatu „Caritas”, którzy opowiedzą o swojej działalności, a przede wszystkim o tym, jak my możemy pomagać innym. Będziemy mieli okazję zobaczyć wolontariuszy w rolach czytających i inscenizujących. Z pewnością będzie ciekawie, sprawdźcie sami. Czekamy na Was o godz. 12.00.

Więcej szczegółów na plakacie.

28.11.2017

Z okazji Mikołajek, 6 grudnia o godz. 17, zapraszamy do wspólnego tworzenia świątecznego łańcucha. Do wzięcia udziału w akcji zachęcamy całe rodziny, niezależnie od wieku dzieci. Wyposażeni w błyszczący papier, wielobarwne kartony, brokat, kleje i nożyczki, uczestnicy zajęć z pewnością postarają się, aby łańcuch był nie tylko jak najdłuższy, ale również estetyczny. Wspólnie zawiesimy ozdobę na bibliotecznej choince, gdzie będzie przyciągać wzrok wszystkich odwiedzających Barwną.

28.11.2017

5 grudnia, w przeddzień Mikołajek, chcemy zaproponować do obejrzenia dwa ważne filmy z 2016 roku: oscarowy musical z 2016 r. z Ryanem Goslingiem i Emmą Stone oraz ostatni film Andrzeja Wajdy z Bogusławem Lindą w roli głównej. Start projekcji o godz. 18. Wstęp wolny, bez zapisów. Każdy jest mile widziany. Można przyjść tylko na jeden film (pierwszy rozpocznie się o 18, drugi ok. 20.15).

27.11.2017

W ubiegły piątek i sobotę, 24 i 25 listopada 2017 r., zaproponowaliśmy mieszkańcom Białej Podlaskiej udział w Barwnych Andrzejkach. W tym roku przygotowaliśmy kilka różnych stanowisk z andrzejkowymi atrakcjami.

23.11.2017

20 listopada 2017 r. zakończyła się gra „Lubelskie Zgrane DKK”, przeprowadzona na platformie mambogram.pl. Wzięło w niej udział 13 klubów z województwa lubelskiego, a rozgrywka trwała dwa miesiące. W zabawie uczestniczył również nasz Młodzieżowy Dyskusyjny Klub Książki „Księgołap”.

21.11.2017

14.11.2017

Zachęcamy do tłumnego przybywania do Barwnej w każdą sobotę o godz. 12. W listopadzie można zaplanować dłuższe, rodzinne popołudnie w bibliotece, gdyż oprócz tradycyjnych aktywności książkowych, będzie można obejrzeć film. Spotkania jak zawsze są bezpłatne, nie ma na nie zapisów i wszyscy są mile widziani.

14.11.2017

16 listopada 2017 r. o godz. 16 zapraszamy na Klub Książki dla młodzieży. Motywem przewodnim spotkania będzie temat, który od zawsze prowokuje niekończące się dyskusje, czyli szkoła i nauczyciele. Punktem wyjścia do rozmów będą dwie, zupełnie od siebie różne, ale obie świetne, książki: „Cała ta jazda z Kiffo i Pitbullem” oraz „Gimnazjum. Najgorsze lata mojego życia”.

Zapraszamy zarówno tych, którzy uwielbiają krytykować system szkolnictwa, jak i tych, którzy skłonni są go chwalić. Być może omawiane lektury zweryfikują czyjeś poglądy w tym temacie…