17.04.2019

Każdego roku, w maju, w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbywają się Bialskie Dni Książki Dziecięcej. W tym roku będziemy cieszyć się już dwudziestą edycją tej wyjątkowej imprezy. Tym razem obieramy kierunek muzyczny „W barwnym rytmie”. Do maja jeszcze chwila, a już zachęcamy do udziału w zbiórce książek dziecięcych, z której dochód będzie przeznaczony na muzykoterapię we „Wspólnym Świecie” i Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Zalutyniu, którzy są partnerami naszego projektu. Szczegóły znajdują się na plakacie. Zachęcamy do udziału zarówno w tym pierwszym, jak i w pozostałych przedsięwzięciach w ramach święta książek dziecięcych. Więcej informacji wkrótce.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

15.04.2019

W sobotę w Bibliotece Barwnej było żółto, zielono i tłumnie. A to wszystko za sprawą rodzinnych warsztatów zorganizowanych z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Dzięki niezwykłej wyobraźni i zaangażowaniu uczestników zajęć, z różnorodnych materiałów plastycznych powstały nietuzinkowe stroiki na stół. GALERIA ZDJĘĆ

Nie zabrakło też atrakcji multimedialnych z wykorzystaniem tabletów i aplikacji Quiver.

Podczas warsztatów odbyło się drugie już wręczenie dyplomów najmłodszym czytelnikom w ramach akcji „Mała Książka – Wielki Człowiek”. Serdecznie gratulujemy.

Szanowni Czytelnicy,

informujemy, ze w Wielki Piątek (19.04.2019r.) Biblioteka będzie czynna w godzinach 10-15, zaś w Wielką Sobotę (20.04.2019r.) Biblioteka będzie NIECZYNNA.

Za utrudnienia przepraszamy

11.04.2019

Kilkadziesiąt nowiutkich książek czeka na Czytelników! Zapraszamy do Barwnej - każdy znajdzie coś dla siebie.

Szanowni Rodzice,

Informujemy, iż Miejska Biblioteka Publiczna oferuje szereg atrakcji dla dzieci i młodzieży. Zapraszamy do spędzenia czasu w Multicentrum i Bibliotece Barwnej. W skład wyposażenia placówek wchodzi innowacyjne oprogramowanie multimedialne, liczne trójwymiarowe pomoce dydaktyczne, modele robotów i innych urządzeń, dzięki czemu dziecko może przenieść się w interaktywny świat wiedzy opierający się na eksperymentach i doświadczeniach. Nasze placówki są ciekawą propozycją spędzenia czasu wolnego, jak i mogą stanowić uzupełnienie i rozszerzenie szkolnych zajęć dydaktycznych.

26.03.2019

W sobotę 13 kwietnia w godz. 11.00–13.00 zapraszamy wszystkich chętnych, a najlepiej całe rodziny na inspirujące warsztaty, na których każdy będzie mógł wykonać stroik na stół wielkanocny. Różnorodne materiały plastyczne dostępne w Bibliotece Barwnej, pozwolą na stworzenie kolorowych i nietuzinkowych ozdób. Oczywiście nie zabraknie wartościowej literatury o tematyce wiosennej, przy pomocy której wyczarujemy oryginalne kompozycje.

26.03.2019

21 marca obchodziliśmy Ogólnomiejski Dzień Poezji. Chcieliśmy przypomnieć wszystkim o tej małej  formie literackiej. Zorganizowaliśmy wspólnie z Bialskim Centrum Kultury, Miejską Biblioteką Publiczną, LO Plater, LO Kraszewskiego i Klubem Literackim Maksyma: slam poetycki,  happening na ulicy Browarnej, quiz poetycki, spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki  oraz projekcję filmową. Mówiąc w skrócie: poezja tego dnia wyszła z cienia prozy. Mamy nadzieję, że to będzie nowa tradycja w naszym mieście. Do zobaczenia za rok!

25.03.2019

W sobotę 16 marca 2019 dzieci i młodzież ze Szkoły nr 37 w Brześciu odwiedziły bibliotekę Barwną. Poprzez wesołe zabawy integracyjne, poszukiwanie „Puzzli Przeszłości” oraz oglądanie ciekawostek ze zbiorów biblioteki nasi goście poznali wszystkie zakamarki Barwnej.
Dzieci i ich opiekunowie bawili się świetnie.

21.03.2019

Zapraszamy wszystkich chętnych do uczestnictwa w najbliższym spotkaniu Młodzieżowego DKK. Już jutro, w czytelni Biblioteki Barwnej od godz. 16:00 oddamy się gorącej dyskusji poświęconej literaturze postapokaliptycznej i mrocznym wizjom przyszłości, wykreowanym przez autorów tego jakże popularnego gatunku. Dołącz do nas! Zostań Księgołapem!

19.03.2019

Miejska Biblioteka Publiczna, Biblioteka Barwna, Bialskie Centrum Kultury, II LO im E. Plater, I LO im. J.I. Kraszewskiego i Bialski Klub Literacki Maksyma zapraszają na Ogólnomiejski Dzień Poezji. Z tej okazji przygotowaliśmy wiele  atrakcji dla wszystkich mieszkańców naszego miasta. W programie między innymi: slam poetycki, quiz na temat poezji i prezentacja ulubionych wierszy.