02.07.2020

Biblioteka Barwna zachęca do wzięcia udziału w atrakcjach, które przygotowaliśmy dla Naszych czytelników i nie tylko. Przez cały okres wakacji będzie można pograć w bingo: „Wyzwanie czytelnicze” za pomocą kart, które są już do odbioru w Bibliotece Barwnej, a w każdy wtorek rozwiązać literacką krzyżówkę. Wszystkie środy zagospodarowaliśmy z myślą o najmłodszych, w tych dniach na świeżym powietrzu w Parku Radziwiłła spotkamy się w STREFIE MALUCHA wraz z zajęciami edukacyjnymi, ruszamy od godz. 11:00.

23.06.2020

Ku wielkiej radości młodzieży, po kilku łączeniach online na Facebooku i za pomocą platformy Zoom, Młodzieżowy Dyskusyjny Klub Książki spotkał się w parku Radziwiłłów. Przestrzeń przed wejściem do biblioteki Barwnej pozwoliła na odbycie rozmów bez konieczności zakładania maseczek. Pogoda nam sprzyjała, a humor poprawiała wizja nadchodzących wakacji. Dyskusja o przeczytanych reportażach lub literaturze podróżniczej, bo taki wybór mieli uczestnicy, toczyła się szybko i wesoło.

09.06.2020

Drodzy czytelnicy, XIX Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom w tym roku był realizowany między 30 maja, a 7 czerwca. Tegoroczne hasło kampanii to "Cała Polska czyta o zwierzetach".
Jak co roku, Tydzień Czytania mobilizuje do aktywnej promocji czytelnictwa zarówno wśród dzieci, jak również ich rodziców i opiekunów. Fundacja ABC XXI, która jest patronem kampanii Cała Polska Czyta Dzieciom, ma za zadanie zwrócić uwagę rodziców na to jak ważna jest książka w życiu małego człowieka już od najmłodszych lat. Poprzez swoje projekty i programy stara się nam przekazać, że my jako rodzice i opiekunowie powinniśmy poświęcić minimum 10 minut dziennie na głośne czytanie dzieciom.

22.05.2020

Szanowni Czytelnicy, informujemy o przedłużeniu abonamentu na multimedia znajdujące się w naszej bibliotece o okres zamknięcia instytucji kultury spowodowany wprowadzeniem stanu epidemiologicznego w Polsce.

08.05.2020

Biblioteka Barwna wznawia swoją pracę już w najbliższy poniedziałek, 11 maja. Czytelników zapraszamy od poniedziałku do piątku, w godzinach od 10.00 do 16.30. Wypożyczanie i przyjmowanie zbiorów odbywać się będzie na dwóch, odrębnych, odpowiednio oznaczonych  stanowiskach. Do biblioteki można wchodzić pojedynczo, należy zachować odpowiedni dystans (minimum 2 metry), nosić maseczkę oraz dezynfekować ręce. Zamówienia dotyczące książek i multimediów należy składać online za pośrednictwem naszego KATALOGU, mailowo (barwna@mbp.org.pl) lub telefonicznie.

11.04.2020

Kochani Rodzice i Kochane Dzieci, te święta będą inne niż dotąd. Dołóżmy wszelkich starań, aby były magiczne i pełne radości.

Chcielibyśmy Wam życzyć wszystkiego najlepszego, abyście cieszyli się czasem spędzonym wśród najbliższych, abyście zawsze pozostawali uśmiechnięci i pełni wiary.

02.04.2020

W związku z obchodzonym dziś Międzynarodowym Dniem Książki Dziecięcej wraz z Prezydentem Miasta Biała Podlaska, Panem Michałem Litwiniukiem, zapraszamy dzieci do wzięcia udziału w konkursie plastycznym. Szczegółowe informacje i regulamin znajdują się na profilu Biblioteki Barwnej na Facebooku: zobacz tutaj.

Nagranie Pana Prezydenta: zobacz tutaj.

02.04.2020

Miejska Biblioteka Publiczna wprowadziła dodatkową usługę dla użytkowników korzystających z zasobów Biblioteki, z naszym katalogiem online zintegrowana została internetowa biblioteka „Wolne Lektury”, prowadzona przez fundację Nowoczesna Polska.
W zbiorach „Wolnych Lektur” znajdują się utwory, które trafiły do domeny publicznej i zostały udostępnione w formatach możliwych do odczytania na komputerach i w urządzeniach mobilnych (m.in. pdf, mobi, epub). Biblioteka zawiera także dokumenty dźwiękowe, które można z powodzeniem odtwarzać w formie audiobooków.

11.03.2020

Szanowni Czytelnicy,
w związku z podjęciem zdecydowanych kroków mających na celu zatrzymanie szerzenia się koronawirusa SARS - COV - 2. Prezydent Miasta Biała Podlaska zdecydował o zamknięciu dla odwiedzających wszystkich instytucji kultury. W zaistniałej sytuacji dbając o Państwa zdrowie i bezpieczeństwo od 12.03.2020 r. Miejska Biblioteka Publiczna i agendy podległe będą NIECZYNNE!

11.03.2020

W związku z zamknięciem szkół i instytucji kultury ze względu na przeciwdziałanie rozprzestrzenianiu się koronawirusa najbliższe spotkanie Księgołapa (20.03.2020 r.) zostaje odwołane.

Na kolejne spotkanie zapraszamy 17 kwietnia 2020 r. o godzinie 16.00 do czytelni biblioteki Barwnej.