24.04.2017

W sobotę, 22 kwietnia, wręczono nagrody w konkursie "Czytam w obiektywie", który był organizowany z okazji Światowego Dnia Książki. Zdjęcia są wspaniałe! (kliknij i ZOBACZ) Są też tak różnorodne, jak różne są nasze preferencje czytelnicze i wybory miejsc, w których lubimy czytać. Ważne, że książki są obecne w naszym życiu! Zapraszamy do Barwnej, by w przyszłym roku wyniki badań czytelnictwa, podane przez Instytut Książki, nie były już tak niepokojące! Biała czyta!

21.04.2017

Dzisiaj odbył się Barwnej półfinał ogólnopolskiego projektu Wielka Liga Czytelników. Do konkursu stanęły dzieci z Szaniaw, Trzebieszowa i Żabikowa. Fani czytania dzielnie walczyli z superszczegółowymi pytaniami, dotyczącymi "Tomka na Czarnym lądzie" A. Szklarskiego i "Bohaterskiego misia" B. Ostrowskiej. ZOBACZCIE jak wyglądało pisanie testów konkursowych.

19.04.2017

Biblioteka Barwna organizuje w maju piłkarskie Bialskie Dni Książki Dziecięcej pod hasłem "Łączy nas książka!". Będzie to nie lada gratka dla fanów piłki nożnej, ale też dla tych, którzy chcą spotkać się z ciekawymi ludźmi lub szukają fajnych sposobów rodzinnego spędzenia czasu. Warto, by o tych wydarzeniach dowiedziało się jak najwięcej ludzi. Dlatego będziemy kręcić reklamę tego, co nas czeka. Pomóż nam w tym! Przyjdź do Barwnej w piątek 21 kwietnia na godzinę 17.

19.04.2017

Młodzieżowy Dyskusyjny Klub Książki zaprasza w czwartek, 20 kwietnia o godz. 16.00, na spotkanie z ekscentrycznymi mieszkańcami niezwykłych domów. Porozmawiamy przede wszystkim (choć nie tylko) o książkach "Osobliwy dom pani Peregrine" Ransoma Riggsa oraz "Dom tajemnic" Chrisa Columbusa i Neda Vizziniego.

13.04.2017

Szanowni Czytelnicy!  Drogie Dzieci, Nieocenieni Rodzice, Opiekunowie, Nauczyciele! Przy okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych pragniemy życzyć Wam dużo radości na co dzień, pozytywnych barw w sercach i mnóstwa książkowych przygód!
Zapraszamy po świąteczne zapasy książkowe i płytowe do piątku! Jednocześnie informujemy, że w dniu 14 kwietnia (Wielki Piątek) Biblioteka będzie czynna w godzinach 10-15, zaś w Wielką Sobotę (15 kwietnia) oraz w Święta Wielkiej Nocy Biblioteka będzie zamknięta.

12.04.2017

23 kwietnia wszyscy miłośnicy czytania obchodzą wyjątkowe święto – Międzynarodowy Dzień Książki. Barwna co roku organizuje w ten dzień imprezę dla swoich obecnych czytelników, ale też zachęca do odwiedzania biblioteki tych, którzy jeszcze nie mieli okazji skorzystać z naszej oferty.
W tym roku Światowy Dzień Książki odbędzie się w Barwnej pod znakiem teatru. W sobotę, 22 kwietnia 2017 roku o godz. 12.00 zapraszamy na spektakl muzyczny „Pożarcie Królewny Bluetki” według tekstu Macieja Wojtyszki.

11.04.2017

Mogliśmy ją poczuć podczas Kwietniowej Czytającej Soboty! Dzieci wraz z rodzicami tłumnie przybyli na Warsztaty Ozdób Świątecznych. Największym zainteresowaniem cieszyły się zajączki z kolorowych jajek. Nie zabrakło też chętnych na wykonywanie wielkanocnych wianków. Dobry humor i zabawa towarzyszyły wszystkim do samego końca. Sami ZOBACZCIE jak było.

10.04.2017

19 kwietnia w całej Polsce obchodzona jest rocznica powstania w getcie warszawskiem. Marek Edelman, ocalały z getta, rokrocznie składał pod Pomnikiem Bohaterów Getta właśnie żonkile - stąd symbol akcji. Również my dołączamy do podtrzymania pamięci, ale też szerzenia wiedzy o tym powstaniu. Zapraszamy na otwarte spotkanie 19 kwietnia, godz. 17-18 (spotkanie dla wszyskich chętnych). Nauczycieli gimnazjów zachęcamy do zapisania klas na zajęcia związane z tą tematyką 18, 19 i 20 kwietnia.

06.04.2017

Miejska Biblioteka Publiczna od kilkudziesięciu lat współpracuje z Biblioteką Obwodową im. Maksima Gorkiego w Brześciu. Jednak współpraca bibliotek dziecięcych ma dopiero 3 lata. Ale za to bardzo obfitych w wydarzenia i międzynarodowe książkowe porozumienie. Bibliotekarze Barwnej na Białorusi prowadzą zajęcia z dziećmi i dorosłymi, uczącymi się języka polskiego. Grupy z Białorusi przyjeżdzają do nas na polsko-rosyjskie zajęcia edukacyjne, spotkania autorskie, z własnymi teatrzykami, a bibliotekarze w ramach wymiany doświadczeń. ZOBACZ zdjęcia z ostatniej, marcowej pracy za wschodnią granicą.

03.04.2017

UWAGA!!! Z przyczyn od nas niezależnych w bibliotece i filiach występują problemy z łącznością telefoniczną. Przepraszamy za utrudnienia i prosimy o kontakt drogą e-mailową.