22.06.2017

Zbliżają się wakacje, zatem świetna okazja do czytania, oglądania i dobrej zabawy z rówieśnikami. Zachęcamy do tłumnego przybywania do Barwnej czy to na zajęcia zorganizowane (wtorki i środy od godz. 11, bez zapisów), czy do codziennego korzystania z mnóstwa atrakcji, które oferuje Barwna. A może przebywanie w Barwnej połączyć z zajęciami w Multicentrum? Pomyślcie o tym:) Szczegóły są na plakacie. Zapraszamy.

21.06.2017

Zapraszamy do udziału dzieci w wieku 3 – 5 lat z całego powiatu bialskiego, które od 21 czerwca do 21 lipca 2017 roku wypożyczą największą ilość książek. Do wygrania są wejściówki do Sali zabaw Fit&Fun. ZOBACZ REGULAMIN
Wyniki konkursu dostępne będą 24 lipca 2017 roku na stronie internetowej Biblioteki Barwnej.

17.06.2017

Środowe spotkanie Tęczowego Klubu Malucha miało charakter wakacyjny. Wspólnie spakowaliśmy niezbędne rzeczy potrzebne do wyjazdu nad morze. Urządziliśmy piknik, podczas którego rozmawialiśmy o tym jak bezpiecznie spędzać wakacje i pograliśmy w grę planszową.

16.06.2017

22 czerwca na Młodzieżowym Dyskusyjnym Klubie Książki porozmawiamy o dwóch fantastycznych seriach: Kronikach Wardstone Josepha Delaneya oraz Zwiadowcach Johna Flanagana.

14.06.2017

Za nami XVIII Bialskie Dni Książki Dziecięcej, które odbyły się pod hasłem „Łączy nas książka”. W dniach od 14 do 31 maja 2017 roku na wszystkich czekało wiele piłkarskich atrakcji przygotowanych w specjalnej Barwnej strefie kibica, ciekawych spotkań z osobistościami ze świata sportu i telewizji, a także zaskakujące spotkania autorskie z Pawłem Beręsewiczem.
Jeśli jesteście ciekawi jak było podczas tego dwutygodniowego święta książki, zapraszamy do obejrzenia filmiku podsumowującego cały projekt.

08.06.2017

1 czerwca wraz z  Prezydentem Miasta Dariuszem Stefaniukiem, czytaliśmy na Placu Wolności w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom. Przeczytane fragmenty „Niedoczekolada" i  „Zarumienienie” z książki „Misiostwo Świata” Grzegorza Janusza, bardzo spodobały się dzieciom zebranym wokół sceny. Nie mniejszy zachwyt wzbudziła możliwość zadawania pytań Panu Prezydentowi.

08.06.2017

Już 13 czerwca, wraz z całą Polską, będziemy świętować możliwość bezpłatnej wymiany książek juz przeczytanych. Każdy może dołączyć do akcji - przynieść książki, do których się nie wróci, te zapomniane, albo po prostu te, którymi chce się podzielic z innymi. Specjalna półka BookCrossingowa w Barwnej czeka! Jednocześnie będzie można poszperać wśród kilkuset książek na niej złożonych i znaleźć coś specjalnie dla siebie. Zapraszamy!

05.06.2017

Zapraszamy do Barwnej po kilkadziesiąt nowych płyt z filmami i muzyką. Wśród nich kinowe hity ostatniego roku, filmy nagradzane, ale i te mniej znane, a warte obejrzenia. Zerknij, co można wypożyczyć (FILMY DLA MŁODZIEŻY I DOROSŁYCH  oraz FILMY DZIECIĘCE) i zaplanuj wycieczkę do Barwnej!

30.05.2017

Jeśli podejmować próbę wytypowania jakie dwa filmy: polski i europejski, zdobyły największe uznanie publiczności w ostatnim czasie, to na pewno te wybrane na najbliższy Klub Filmowy byłyby wytypowane. Już 6 czerwca, o godz. 18, w Barwnej będzie można obejrzeć film o rodzinie Beksińskich - zdobywcę Złotych Lwów i zwycięzcę Złotej Palmy w reżyserii Kena Loach'a o Danielu Blake'u. Zapraszamy wszystkich! Wstęp wolny, bez zapisów.

27.05.2017

Przeprowadził dziesiątki wywiadów z najlepszymi sportowcami świata. Twórca programu Oko w oko, gospodarz studiów olimpijskich, a także największych piłkarskich imprez mistrzostw świata i Europy. Początkujący triatlonista. Autor książki „ Andrzej Szarmach - diabeł nie anioł. To będzie na pewno ciekawe spotkanie. Zapraszamy 30 maja 2017r. na godz. 17.00.