18.10.2017

Kolejna „Czytająca Sobota z językiem rosyjskim” za nami. Tym razem poznaliśmy, między innymi, wiersz o pewnej pani, która wybierała się w podróż i zabrała ze sobą mnóstwo bagaży i maleńkiego pieska. Odbierając bagaże okazało się, że podczas podróży psinka nieco urosła. ZOBACZCIE ZDJĘCIA i przeczytajcie dalej.

17.10.2017

Barwna, jak  co roku, włączyła się w obchody Ogólnopolskich  Urodzin Książkowego Misia, zainicjowanych  przez Fundację ABCXXI Cała Polska czyta Dzieciom. Miś Uszatek przygotował zarówno dzieciom, jak i ich rodzicom,  dużo sportowych wyzwań, które poprzedziła rozgrzewka. Okazało się, że wśród naszych Czytelników jest wielu przyszłych Lewandowskich. Na szczęście jeszcze nie są na sportowej diecie i mogli skosztować pysznego tortu. A jak było zobaczcie sami. FOTORELACJA TUTAJ.

13.10.2017

Młodzieżowy Dyskusyjny Klub Książki „Księgołap” spotyka się w każdy trzeci czwartek miesiąca o godz. 16.

11.10.2017

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich ma już 100 lat. Z tej okazji 6 października 2017r. w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej im. H. Łopacińskiego w Lublinie odbyła się uroczysta konferencja jubileuszowa „Aktywni i Kreatywni”.

Była to okazja do podziękowań i gratulacji za wieloletnią pracę na rzecz promocji czytelnictwa i społecznej działalności w Stowarzyszeniu.  Z Miejskiej Biblioteki Publicznej grawerton okolicznościowy otrzymała nasza barwna koleżanka - Emilia Tranda-Andrusiuk.

10.10.2017

Pierwsza październikowa sobota w Barwnej zaskoczyła mnóstwem niespodzianek, dobrą zabawą i wieloma chętnymi, którzy chcieli poznać rosyjskie tradycje i kulturę. Spotkanie uświetniły występy dzieci (począwszy od  3-4-letnich maluszków) i młodzieży, którzy pięknie przedstawili w oryginalnej wersji językowej kilka rosyjskich bajek, wierszy i piosenek. Była to również okazja do nauki podstawowych zwrotów oraz wysłuchania fragmentu bajki „Muzykanci z Bremy” w wykonaniu gościa specjalnego, który językiem rosyjskim posługuje się na co dzień. ZOBACZ ZDJĘCIA i przyjdź na kolejne sobotnie spotkanie o godz. 12:00!

09.10.2017

W imieniu Wypożyczalni głównej zapraszamy na spotkanie z pisarzem Jakubem Małeckim. Chwilę temu premierę miała jego dziewiąta powieść - "Rdza". Zdaniem czytelników każda kolejna jego książka utrzymuje wysoki poziom i potwierdza, że nie bez powodu staje się ostatnio modnym i cenionym autorem. Spotkanie odbędzie się 24 października 2017r., o godz. 18, w Wypożyczalni Biblioteki Głównej. Spotkanie jest finansowane ze środków Instytutu Książki, w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki "Tu czytamy".

06.10.2017

W dniach 30 października – 10 listopada 2017r. Biblioteka Barwna będzie zamknięta z powodu skontrum (inwentaryzacji) księgozbioru.
Pozostałe działy Biblioteki będą otwarte. Za czas zamknięcia Biblioteki nie będą naliczane kary za przetrzymanie książek.

Za utrudnienia przepraszamy.

04.10.2017

Jak co roku, Biblioteka Barwna organizuje urodziny Książkowemu Misiowi. Tegoroczny jubilat uwielbia sport, dlatego też  impreza urodzinowa będzie okazją do ruchu i dobrej zabawy. Nie zabraknie też tortu. W tym roku do wspólnego świętowania zapraszamy dzieci w wieku 5-6 lat. Spotykamy się 13 października 2017r., od godz. 17 do 18.OBOWIĄZUJĄ ZAPISY. Liczba miejsc ograniczona.

02.10.2017

Biblioteka Barwna wraca do cotygodniowego cyklu Czytających Sobót! W październiku w każdą sobotę o godz. 12:00 będziemy promować książki i czytanie po rosyjsku. Będzie to okazja do nauki języka bliskiego naszemu poprzez zabawę i spotkania ze wspaniałymi gośćmi, którzy tym dźwięcznym i melodyjnym językiem posługują się na co dzień. Na spotkania zapraszamy tych, którzy pragną rozpocząć swoją przygodę z rosyjskim, a także tych, którzy chcą utrwalić nabytą już wiedzę. Wstęp bezpłatny, bez zapisów. Szczegóły na plakacie. Cykl Czytających Sobót odbywać się będzie w ramach kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”.

29.09.2017

Awanturniczy Klub Filmowy zaprasza młodzież i dorosłych na film wybitnego francuskiego reżysera Luc’a Bessona. Autor stworzył m.in. słynnego „Leona zawodowca”,  „5 element” i wiele innych. Aktualnie jednym z jego najnowszych dzieł, jest film pt. „Valerian i Miasto Tysiąca Planet”, który kosztował 200 mln dolarów i jest najdroższym w historii w europejskiej kinematografii.  W najbliższy wtorek, 3 października, zobaczymy paryskie życie od upadku do szczęścia, nad którym będzie ktoś czuwał. Zaczynamy o godz. 18. Wstęp wolny. Zapraszamy.