13.02.2017

16 lutego o godz. 16.00 odbędzie się drugie spotkanie Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki „Księgołap”. Porozmawiamy o dwóch książkach, należących do zupełnie różnych gatunków literackich.

12.02.2017

W Barwnej trwają Czytające soboty z pasjami. 11 lutego biblioteka wypełniła się fanami konstruowania, którzy zostali poczęstowani historią o myszy budujacej maszynę latającą i zaskoczeni faktem istnienia książek i Minecrafcie. Doczekali się także samodzielnego konstruowania z Lego i sprawdzenia działania skonstruowanej maszyny. ZOBACZ ZDJĘCIA Warsztaty Lego prowadził student Piotr Gładysz, którego ciepliwość i podejście do dzieci sprawia, że polecamy jego zajęcia, które prowadzi w poniedziałki w Rabarbarze.

09.02.2017

Dzień zakochanych może sprzyjać miłości do książek, ale także rozbudzeniu miłości do filmów, muzyki, audiobooków, gier i programów do nauki języków. W Walentynki będzie można wygrać aż 6 półrocznych abonamentów na wypożyczanie zbiorów multimedialnych. Co trzeba zrobić? Po prostu przyjść w czymś czerwonym i szczęśliwie wylosować. Szczegóły są zawarte w Regulminie akcji dostępnym TUTAJ.

08.02.2017

W sobotę mieliśmy okazję pojechać do Indii, nie ruszając się z Biblioteki. O wyprawie opowiadała nam nasza koleżanka Kasia „Małusza”.

01.02.2017

Zapraszamy młodzież i dorosłych na spotkania Klubu Filmowego. Odbywają się one w każdy pierwszy wtorek miesiąca, zatem najbliższa darmowa projekcja będzie miała miejsce 7 lutego, o godzinie 18. Obejrzymy dwa filmy: jeden o Edith Piaf, drugi, będący swoistym labiryntem, nakręcony na podstawie powieści Josego Saramago. Oba bardzo doceniane, na pewno warte obejrzenia i być może podyskutowania o nich. Do zobaczenia!

30.01.2017

Dwa tygodnie ferii w Barwnej minęły pod znakiem wspólnych zabaw, codziennych projekcji filmowych i czasu spędzonego z rówieśnikami i wciągającymi książkami. ZOBACZ galerię zdjęć z dwóch tygodni spotkań.

28.01.2017

27 stycznia Barwna tętniła życiem za sprawą kilkudziesięciu uczestników wyjątkowego, rodzinnego spotkania. Osoby związane z pieczą zastępczą na miejsce swojego spotkania wybrały bibliotekę i chyba przekonały się, że w takim miejscu każdy znajdzie coś dla siebie. Rodziny z uśmiechem na ustach integrowały się z innymi opiekunami i dziećmi i korzystały z atrakcji przygotowanych dla każdej grupy wiekowej. Oto GALERIA ZDJĘĆ, która pozwoli odczuć super klimat spotkania. A taka atmosfera to nie tylko zasługa Barwnej. Dziękujemy Pani Dyrektor i pracownikom Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, inicjatorom wydarzenia, za tak owocną współpracę.

20.01.2017

Zbliżają się wyjątkowe w roku dni: Dzień Babci i Dzień Dziadka. Święta to szczególne, bo i ich bohaterowie bardzo dla nas ważni. Najmłodsi Czytelnicy, uczestniczący w środowych zajęciach Klubu Malucha, przygotowali babciom i dziadkom prezenty od serca. ZOBACZ ZDJĘCIA Wraz z nimi życzymy wszystkim Babciom i Dziadkom dużo zdrowia i radości na co dzień oraz mnóstwo zapału do czytania wnukom niezliczonej ilości książek!

19.01.2017

Każdego dnia ferii Biblioteka Barwna oferuje dzieciom możliwość korzystania z wszystkich zasobów, a także uczestniczenia we wspólnych zabawach i projekcjach filmowych. Dla każdego znajdzie się coś ciekawego, zatem zapraszamy! A na zachętę proponujemy obejrzenie (TUTAJ) kilku zdjęć z zajęć, do których można dołączyć każdego dnia, od godz. 11 do 14. Nie obowiązują zapisy, ani opłaty. zapraszamy!

16.01.2017

Styczniowe Czytające Soboty w naszej bibliotece rozpoczęliśmy tanecznie.  A  to wszystko dzięki gościnnemu występowi pani Doroty Kowalczyk, założycielki i choreografa  szkoły tańca Kontra w Białej Podlaskiej. Karnawałowa historia Florki, przeczytana przez naszego gościa, rozpoczęła sobotnie spotkanie.  Pokaz uświetniły także dwie solistki Natalia Tomaszuk – mistrzyni  Europy w kategorii modern mini formacja dzieci oraz Nadia Kowalczyk. Nie zabrakło też wspólnej nauki tańca disco rytm. ZOBACZ JAK BYŁO Serdecznie dziękujemy tancerkom za zaangażowanie. Wszystkich zapraszamy na kolejne karnawałowe wydania Czytających sobót.