20.10.2020

Biblioteka Barwna promuje czytelnictwo nieustannie, przez cały  okres swojej działalności, ale październik  to czas, kiedy czynimy to z wyjątkową intensywnością. Mamy nadzieję, że efekt naszych działań poskutkuje zwiększonym zainteresowaniem niezwykle bogatą ofertą  skierowaną do naszych najmłodszych czytelników. Dzięki dofinansowaniu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury przygotowaliśmy atrakcję jakiej jeszcze w naszej bibliotece nie było – teatrzyk Kamishibai.

18.10.2020

Prezydent Miasta Biała Podlaska oraz Multimedialna Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży „Barwna” zapraszają serdecznie na drugie spotkanie autorskie on-line w ramach XXI Bialskich Dni Książki Dziecięcej „Nakręcamy czytanie”. Bohaterem spotkania będzie Wojciech Widłak autor najważniejszej, według Fundacji ABC XXI „Cała Polska Czyta Dzieciom” serii książek o „Panu Kuleczce”. Jest to jeden z licznych autorów, po którego pozycje czytelnicy Biblioteki Barwnej sięgają najczęściej.

16.10.2020

Już 24 października o godzinie 11:00 zapraszamy wszystkich zainteresowanych na spotkanieze specjalistą - Panem Jakubem Jańczukiem, który od 13 lat jest psychologiem penitencjarnym, a od trzech lat prowadzi gabinet  „Masz to w sobie” i chętnie współpracuje z dziećmi i młodzieżą. Jest typem działacza, który z sukcesem angażuje się w wiele projektów o charakterze społeczno-kulturalnym. To wydarzenie jest zwieńczeniem projektu, który odbywa się w Barwnej Multimedialnej Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży, w ramach XXI Bialskich Dni Książki Dziecięcej pod hasłem „Nakręcamy czytanie”.

16.10.2020

W związku z trudną sytuacją epidemiczną związaną z rozprzestrzenianiem się koronawirusa zamieszczamy materiały informacyjne na jego temat. Jednocześnie przypominamy, że warunkiem ochrony przed zakażeniem koronawirusem jest przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa: prawidłowe noszenie maseczki, częste mycie i odkażanie rąk oraz zachowanie dystansu społecznego.

14.10.2020

Prezydent Miasta Biała Podlaska oraz Multimedialna Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży Barwna zapraszają na spotkanie autorskie z Tomaszem Samojlikiem – popularnym autorem książek dla dzieci i młodzieży. Hitem twórczości pisarza są każdemu dobrze znane przygody „Żubra Pompika”. Jeśli chcecie osobiście poznać Pompika, ryjówkę malutką - Dobrzyka, wydrę - Salwinkę, dzięcioła trójpalczastego - Triko i inne postacie z książek Pana Tomasza, koniecznie musicie być z nami 16 października 2020 r. o godzinie 17: 00 na platformie ClickMetting. Już dziś zachęcamy do rejestracji na wydarzenie, naprawdę warto! Zapraszamy całe rodziny!

14.10.2020

14 października w rocznicę pierwszego wydania książki A.A. Milne "Kubuś Puchatek" obchodzimy urodziny wszystkich książkowych miśków. Sto lat wszystkim książkowym Misiom!

13.10.2020

Tegoroczne hasło Ogólnopolskiej Nocy Bibliotek „Klimat na czytanie” wyjątkowo dobrze wpasował się w nasze działania. Mimo panującej sytuacji, spowodowanej pandemią, chcieliśmy, aby ta noc była niezapomniana dla czytelników. Tego dnia otwarci byliśmy dłużej niż zwykle oraz ogłosiliśmy abolicję na zwrot przetrzymanych książek. Dzięki temu wróciło do Barwnej kilka  perełek, a Nasi zapominalscy czytelnicy oszczędzili niezłą sumę pieniędzy, którą zamiast w poczet kary mogą wydać na przyjemności. Główną atrakcją wieczoru było przedstawienie  autorskiego teatrzyku pt. „Sowa na rowerze – heca, która z książki się bierze”. Został on napisany i wykonany przez bibliotekarzy Biblioteki Barwnej wspomagany przez kolegów z innych działów.

08.10.2020

Barwna Multimedialna Biblioteka Dla Dzieci i Młodzieży serdecznie zaprasza na bezpłatne szkolenia on-line organizowane w ramach XXI Bialskich Dni Książki Dziecięcej „Nakręcamy czytanie” dofinansowanych  ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego  pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Szkolenia zostaną poprowadzone przez Panią Elżbietę Hornowską – trenera II stopnia i superwizora  Polskiego Stowarzyszenia Pedagogów i Animatorów KLANZA.

06.10.2020

Drodzy Rodzice i wszyscy sympatycy Biblioteki Barwnej ,,nakręcamy się” na czytanie! Startujemy z super projektem, który skierowany jest do dzieci, młodzieży i dorosłych! Nasz rowerowy rozkład jazdy sprawi, że jesień będzie obfitowała w kulturalną przejażdżkę…

06.10.2020

Tegoroczna edycja Ogólnopolskiej Nocy Bibliotek przypada w najbliższą sobotę 10 października i odbywa się pod hasłem ,,Klimat na czytanie”. Barwna Multimedialna Biblioteka dla Dzieci I Młodzieży z tej okazji przygotowała pełny humoru spektakl pod tytułem „Sowa na rowerze – heca, która z książki się bierze”. Przedstawienie odbędzie się w sobotę o godzinie 17:00. Na wydarzenie obowiązują zapisy telefonicznie pod nr 83 341 60 18- ze względów epidemiologicznych liczba miejsc jest mocno ograniczona. Jednocześnie w tym dniu obowiązuje abolicja na zwrot nieterminowo zdanych książek bez poniesienia opłaty za ich przetrzymanie.