21.03.2017

Barwna Multimedialna Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży organizuje konkurs fotograficzny „Czytam w obiektywie”. Konkurs przeznaczony jest dla osób w każdej grupie wiekowej, z całego powiatu bialskiego.  Aby wziąć udział należy zrobić zdjęcie przedstawiające ciekawe ujęcie książki i wysłać do Biblioteki Barwnej, z wypełnionym formularzem na adres barwna@mbp.org.pl Nagrodzone zostaną ciekawe, nietuzinkowe pomysły. Na zwycięzców czekają bony pieniężne, do zrealizowania we wskazanej księgarni.

21.03.2017

Mogliśmy się o tym przekonać podczas ostatniej Czytającej Soboty. Dążenie do celu, wytrwałość i wiara we własne siły to cechy nie tylko bohatera książkowej opowieści, ale i naszych młodych Czytelników. Pod czujnym okiem specjalistki wychowania fizycznego, pani Iwony, próbowali oni swoich sił w sportowych wyzwaniach, które rozpoczęli oczywiście od rozgrzewki. A później była i rywalizacja, i współpraca, i przede wszystkim dobra zabawa. ZOBACZCIE

A w najbliższą sobotę o 12:00 zapraszamy na wiosenną przygodę z Barwną, by dowiedzieć się co w parku piszczy.

20.03.2017

Płyta na wiosnę? Od 21 marca na naszej półce Bookcrossingowej pojawią się 133 płyty! Filmy i muzykę będzie można sobie wziąć za darmo i na zawsze, lub na jakiś czas. Idea Bookcrossingu jest taka, że uwalnia się książki dawno nieczytane, zapomniane. W naszym wypadku chodzi o płyty, więc posługujemy się nazwą DVDcrossing i proponujemy możliwość zdobycia ich z naszej specjalnej półki, wzbogacenia własnej filmoteki lub po obejrzeniu zwrócenia na tę samą półkę, by ktoś inny także miał nieco filmowej/muzycznej radości. Zachęcamy, by z Barwną rozpocząć wiosnę!

15.03.2017

Stajennych opowieści ciekawej treści podczas ostatniej Czytającej Soboty dostarczyły nam Pani Paulina ze „Stajni Rudka” w Czosnówce oraz nasza 9-letnia Czytelniczka Kasia, która uczy się jeździć już od 6 lat. Dzięki nim dowiedzieliśmy się, że konie białe tak naprawdę są maści siwej i że po zimie konie zrzucają sierść. Wiemy już gdzie koń ma kolano, dlaczego „nosi” skarpetki oraz jak wygląda profesjonalny strój jeźdźca. ZOBACZCIE JAK BYŁO.

W najbliższą sobotę o 12:00 zapraszamy wszystkich, którzy na sportowo chcą rozpocząć sezon wiosenny!

14.03.2017

Wyróżniona przez polską sekcję IBBY tytułem Najlepszej Książki Roku 1999. Powieść Doroty Terakowskiej "Tam gdzie spadają anioły" doceniona została nie tylko przez krytyków, przede wszystkim jest to historia, w której zakochały się rzesze młodych czytelników. Zapraszamy na marcowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, na którym przekonamy się czy i na nas ona urzekła.

11.03.2017

Biblioteka Barwna od chwili powstania kieruję swoja ofertę do wszystkich mieszkańców Białej Podlaskiej. Szczególnie miło jest nam promować  kulturę i czytelnictwo wśród najmłodszych mieszkańców naszego miasta. Dlatego nie mieliśmy problemów z naborem do 6. edycji  Tęczowego Klubu Malucha. Nasze zajęcia doskonale przygotowują dzieci do rozpoczęcia nauki w przedszkolu. ZOBACZ ZDJĘCIA Najmłodsi uczą się współpracy w grupie oraz rozwijają swoje umiejętności  poprzez udział w zabawach ruchowych czy ćwiczących pamięć. Mają okazję do samodzielnych wypowiedzi na określony temat. Ćwiczą zdolności manualne, szczególnie podczas wykonywania nietuzinkowych prac plastycznych.

11.03.2017

Dział Wiedzy o Regionie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Białej Podlaskiej organizuje Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny „Powiat bialski dawniej i dziś”. Zachęcamy do wzięcia w nim udziału. Szczegółowe intermacje znajdują się TUTAJ.

07.03.2017

Pierwsza marcowa Czytająca Sobota za nami! Dziękujemy serdecznie Pani Danucie Chalimoniuk z Nadleśnictwa w Białej Podlaskiej, która opowiedziała jak las budzi się wiosną do życia. Mali Przyjaciele lasu, którzy w tym dniu przybyli do Barwnej, mieli okazję obejrzeć ciekawy filmik i otrzymać kolorowe przypinki za rozwiązanie zagadek.

Na kolejne spotkanie zapraszamy wszystkich miłośników koni i nie tylko…

03.03.2017

Bardzo dziękujemy Panu Stanisławowi Kondraciukowi, właścicielowi firmy „Świat zabawek” za podarowanie naszej bibliotece zestawu nowych zabawek. Od dziś są one już dostępne do zabawy w naszym Kąciku Malucha.

03.03.2017

Już jutro rozpoczynamy nowy, Wiosenny cykl Czytających sobót. Zachęcamy, by odwiedzać nas i na co dzień, i specjalnie w soboty, o godz. 12. Te południowe spotkania to okazja do posłuchania książek, które być może umknęłyby Waszej uwadze, gdyby nie zasłyszane w bibliotece fragmenty. Jest to również okazja spędzania czasu z ciekawymi ludźmi. A marcu nie zabraknie takich, którzy wprowadzą nas w wiosnę, budzące się życie i dodadzą nam mnóstwa energii. Ta energia płynie także od Was, więc nie może Was zabraknąć.