18.02.2020

Młody czytelniku! Zaplanuj trochę wolnego czasu i przyjdź koniecznie w najbliższy piątek do Barwnej. Nie będziesz tego żałował. Poznasz nowych znajomych. A może dowiesz się czegoś ciekawego o literaturze widzianej „kobiecym okiem”. Nawet jeśli przeczytasz tylko kilka stron. Wszyscy młodzi miłośnicy książek mile widziani 21 lutego o godz. 16.00 na najbliższym spotkaniu „Księgołapa”. Zapraszamy do Barwnej!

06.02.2020

Poszukiwania zwierząt w literaturze powiodły się. Odkryliśmy, że występują w wielu lekturach i stanowią istotne dopełnienie treści. Przed dyskusją o książkach, przy pomocy losowanych kart z obrazkami, tworzyliśmy wspólną opowieść o zwierzętach. Śmiechu było dużo. Młodzież najbardziej zainteresował „Folwark zwierzęcy” G. Orwella i  książki A. Wajraka „To zwierzę mnie bierze” i „Wilki”.

13.01.2020

Biblioteka Barwna zaprasza na pierwsze  w 2020 roku spotkanie Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki „Księgołap”. Wyjątkowo w ostatni piątek 31 stycznia w Czytelni Biblioteki Barwnej (ul. Warszawska 12c) o godzinie 16.00. Tym razem tematem rozmowy będą zwierzęta w literaturze. Zapraszamy wszystkich chętnych.

08.01.2020

Czas karnawału jest wyjątkowy również dla najmłodszych. Z okazji do wspaniałej zabawy, przywdziania kolorowych masek i tańców skorzystały dzieci z naszego Klubu Malucha. Zobaczcie jak było radośnie... GALERIA ZDJĘĆ

08.01.2020

Lubisz Barwną, a robienie zdjęć jest Twoja pasją? Ten konkurs jest właśnie dla Ciebie!!!

Wystarczy, że  #cykniesz sobie u nas fotkę i #rzucisz okiem na nasz regulamin konkursu, a będzie się działo.

30.12.2019

Drodzy Czytelnicy, we wtorek (31.12.2019 r.) nasza biblioteka czynna będzie od godziny 9.00 do 13.00.
Za utrudnienia przepraszamy. Życzymy wszystkim Książkowego Nowego Roku.

23.12.2019

Każdy z nas lubi dostawać prezenty. Dlatego tematem ostatniego spotkanie Księgołapa w roku 2019 były prezenty książkowe. Uczestnicy prezentowali książki, które chcieliby dostać jako prezent lub dostali je wcześniej. Byli tak dobrze przygotowani i przekonujący, że wszystkie omawiane książki zostały wypożyczone po spotkaniu. Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał drobny upominek przygotowany przez moderatora, składający się z materiałów promocyjnych DKK.

Następne spotkanie, ze względu na ferie zimowe, przesunęliśmy na ostatni piątek stycznia (31.01.2020). Zapraszamy do czytelni biblioteki Barwnej o godzinie 16.00. Będziemy rozmawiać o zwierzętach w literaturze.

19.12.2019

Szanowni Czytelnicy! Co prawda w Wigilię i Święta Barwna będzie zamknięta, ale za to możecie zrobić zapasy ksiażkowe i filmowe do 23 grudnia. A tuż po Bożym Narodzeniu pracujemy 27 grudnia (piątek) od 10 do 18; 28 grudnia (sobota) od 9 do 15; 30 grudnia (poniedziałek) od 10 do 15; 31 grudnia (wtorek) od 10 do 15.

13.12.2019

Wielu ludzi uważa, że książka to najlepszy prezent pod choinkę. O ile oczywiście lubi się czytać lub jest nadzieja, że obdarowywany, nawet jeśli nieczytający, da się wciągnąć. 20 grudnia w Młodzieżowym Dyskusyjnym Klubie Książki będzie można porozmawiać o wymarzonych ksiażkowych prezentach. Zapraszamy do dyskusji - może dostaniemy jakąś książkowo-prezentową inspirację.

12.12.2019

Najmłodsi uczestnicy zajęć zorganizowanych, jakich mamy przyjemność gościć co środę, już w sercach czują zimę i jej uroki. Śnieżynki i śnieżki, bałwany książkowe i ręcznie wykonane, zabawy w ubieranie w liczne warstwy ubrań zimowych... to wszystko może sprawiać wiele radości, nawet jak za oknem jeszcze przedzimie. Zachęcamy do obejrzenia FOTORELACJI z Klubu Malucha, który odbył się 11 grudnia.