16.08.2017

W Barwnej odbędzie się kolejne spotkanie z gośćmi z zagranicy. Tym razem poznamy studentów z Sudanu i Brazylii. Do przyjścia na zajęcia 18 sierpnia, w godz. 10-11, zapraszamy wszystkich, którzy skończyli 8 lat. Nie ma zapisów! Warsztaty z wolontariuszami z organizacji AIESEC to wyjątkowa okazja do wysłuchania opowieści o kulturze ich krajów. Zachęcamy do uczestnictwa!

14.08.2017

17 sierpnia na spotkaniu Młodzieżowego Klubu Książki porozmawiamy o  twórczości wielokrotnie nagradzanego Marcina Szczygielskiego. Dyskusje o jego książkach będą też okazją do „zahaczenia” o temat nagród literackich i tego, czy warto kierować się nimi przy wyborze lektur.

11.08.2017

Po raz kolejny w te wakacje mieliśmy przyjemność gościć w Barwnej wolontariuszy z orgaznizacji AIESEC. Tym razem o swoim kraju opowiadał student z Indii.

09.08.2017

Już w następny czwartek (17 sierpnia) zapraszamy wszystkich chętnych do Parku Radziwiłłów na wspólne, półgodzinne, ciche czytanie. Będzie to już V edycja ogólnopolskiej akcji czytania w przestrzeni publicznej - KsięgoZbiór. Zapewniamy ławki i koce oraz wybrane książki dla tych, którzy nie przyniosą własnych. Liczymy na Was.
Piękna pogoda zamówiona. Niech będzie nas jak najwięcej!

Gdyby jednak padał deszcz, zapraszamy do Centrum Handlowego "Rywal". Spotamy się w holu głównym "starej" części.

03.08.2017

Zachęcamy do skorzystania z kolejnej okazji podszkolenia angielskiego i poznania kultury innego kraju. Po raz drugi, dzięki uprzejmości Przedszkola Akademia Przedszkolaka, można będzie spotkać w Barwnej studentów z organizacj AIESEC. 11 sierpnia, w godz. 10-11, o swoim kraju opowie wolontariusz z Indii. Zapraszamy wszystkich, którzy skończyli 10 lat. Nie ma zapisów! Podstawowa znajomość języka angielskiego przyda się, by rozumieć o czym mowa:), choć oczywiście służymy wsparciem tłumaczeniowym.

02.08.2017

Trochę doskwiera nam upał, a czy zastanawialiście się, że czytanie właściwie nie jest zależne od pogody? Tak samo skorzystanie z atrakcji, które oferuje biblioteka. Czy jest słońce, czy deszcz, u nas znajdziecie mnóstwo sposobów na spędzenie czasu. Mogą to być aktywności w zaciszu jakiegoś kącika bibliotecznego, ale też zabawy grupowe, rozgrywki rodzinne, pomysły książkowe i multimedialne... ZOBACZ wybór zdjęć z ostatniego tygodnia - może zachęcą Ciebie i Twoją rodzinę, by już jutro wstąpić do Barwnej?

25.07.2017

Tegoroczna, piąta już, edycja akcji KsięgoZbiór, odbędzie się 17 sierpnia 2017, o godz. 17. Zbieramy się w Parku Radziwiłłów, by w ciszy, przez pół godziny, poczytać książki. Im będzie nas więcej, tym lepiej, bo chcemy pokazać, że czytanie jest super rozrywką, a do tego może łączyć ludzi! Takie zbiorowe czytanie w przestrzeni publicznej może przekonać nieczytających, że czytanie jest modne, ksiażkę można zabrać wszędzie, zanurzać się w świecie przedstawionym zarówno w domu, jak i w parkach, autobusach, na placach itp. (w razie deszczu mamy ekstra alternatywę - śledźcie informacje na stronie i na Facebooku).

24.07.2017

W lipcu pojawiło się w bibliotece kilkadziesiąt nowych ksiażek (ZOBACZ JE TUTAJ). Zachęcamy do ich wypożyczania, jak również do wakacyjnego spędzania czasu w bibliotece - na czytaniu, graniu z rówieśnikami nie tylko w gry komputerowe, ale i towarzyskie czy sportowe, oglądaniu filmów czy uczestniczeniu w zajęciach sportowych. Do zobaczenia!

24.07.2017

Miło nam poinformować, że dzieci w wieku 3-5 lat to Super Czytelnicy! Wśród nich, w okresie 21 czerwca- 21 lipca najwięcej książek wypożyczyli: Jakub W. nr karty czytelnika 00103977, Julian Ł. nr karty 00106110, Zofia B. nr karty 00104182, Antoni H. nr karty 0028476 i Magdalena B. nr karty 00103837. Wymienione osoby otrzymują wejściówki do sali zabaw Fit&Fun. Gratulujemy miłośnikom książek i zachęcamy do udziału w kolejnych naszych konkursach.

21.07.2017

W Barwnej i Multicentrum, w dniach 18-21 lipca 2017, mieliśmy przyjemność gościć  wolontariuszy z organizacji AIESEC. Nina, Najene, Ribka i Andrej przybyli do nas z najdalszych zakątków świata – z Chin, Meksyku, Indonezji oraz Rumunii.