11.10.2019

Już 19 października Miś będzie miał imprezkę urodzinową w Barwnej. To sobota, więc wolny dla dzieci dzień, idealny na wizytę w bibliotece. Na prośbę Misia w tym roku zapraszamy osoby w wieku 4-6 lat. Obowiązują zapisy, więc już dziś warto zadzwonić i zgłosić chęć uczestnictwa.

09.10.2019

Nawet deszczowa aura nie jest przeszkodą w dotarciu na spotkanie Klubu Malucha. Wiemy od opiekunów, że dzieci czekają z niecierpliwością na środę i biblioteczne zajęcia dla najmłodszych są dla nich czymś wyjątkowym. Dziś rozmawialiśmy o jesieni, jednak, jak to w Barwnej, nie była to klasyczna pogadanka. Pojawiła się mimochodem, wśród poszukiwania oznak nowej pory roku w dziale dziecięcym biblioteki, zabaw w gromadzenie zapasów, pokonywania strachu w tunelu animacyjnym, przy okazji czytania fascynującej opowieści... ZOBACZ ZDJĘCIA Z KLUBU 09.10

26.09.2019

Dyskusja o zasadności obecności różnorodnych poradników w bibliotece młodzieżowej już za nami. Na wrześniowym spotkaniu Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki „Księgołap” dyskutowaliśmy także o zaletach i wadach internetowych blogów o podobnej tematyce. Spotkanie DKK było świetną okazją do krótkiej promocji nowych książek dla młodzieży z księgozbioru Biblioteki Barwnej. Na zakończenie spotkania uczestnicy mogli wybrać sobie jeden z poradników pozyskanych z Bookrosingu.

Na następne spotkanie zapraszamy 18 października 2019r., jak zawsze na 16.00. Tematem będą problemy młodzieży dawniej i dziś, w kontekście twórczości  Katarzyny  Ryrych.

25.09.2019

1 października wypada pierwszy wtorek miesiąca, a jest to termin spotkań naszego Klubu Filmowego. Zaproponujemy film Marka Koterskiego o... uczuciach. Zapraszamy wszystkich, niezależnie od tego czy kiedykolwiek odwiedzaliście Barwną, czy będziecie pierwszy raz. Start o 18. Wstęp wolny.

13.09.2019

To może być naprawdę niecodzienne i zaskakujące spotkanie. Literatura poradnikowa zawiera doskonałe treści do dyskusji - może pouczać albo śmieszyć, pomagać lub po prostu nie szkodzić:) Już za tydzień czekamy na wszystkich! Niezależnie od tego, czy są molami ksiązkowymi, czy czytelniczymi outsiderami, czy bywają w bibliotece, czy przyjdą sprawdzić co to za miejsce. Szczegóły znajdują się na plakacie.

13.09.2019

Trwają prace w okolicach wjazdu do Parku Radziwiłłów, w związku z tym teren jest zamknięty dla pojazdów. Ruch pieszy, czy jak to mówią najmłodsi: "na nogach" jest jak najbardziej możliwy.Wejście do Barwnej znajduje się od strony dziedzińca parku. Zapraszamy!

05.09.2019

Zapraszamy wszystkie dzieci w wieku od 3 do 6 lat po odbiór wyprawek czytelniczych na dobry start oraz kart Małego Czytelnika.

Za każdą wizytę w bibliotece zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu naklejek zostanie uhonorowany imiennym dyplomem.

29.08.2019

3 września, po przerwie wakacyjnej powraca Młodzieżowy Awanturniczy Klub Filmowy. Bohaterem wtorkowego spotkania będzie kino polskie, cieszące się niesłabnącą popularnością, poruszające sprawy ważne i jakże nam bliskie. Tym razem  obejrzymy budzący emocje  film Kingi Dębskiej, opowiadający o trzech, wydawać  by się mogło, silnych kobietach i radzeniu sobie z problemami napotkanymi po drodze.  Mocne kino, ważny temat i gwiazdorska obsada, czego chcieć więcej.  Zapraszamy serdecznie do Barwnej, 3 września na godzinę 1800  Wstęp  wolny, pod warunkiem, ze masz ukończone 15 lat.

27.08.2019

Informujemy, że na czas prac, związanych z wycinką drzew w okolicach wejścia głównego do Biblioteki Barwnej będzie funkcjonować wejście alternatywne - od strony Parku Radziwiłłów.

26.08.2019

Kolejne spotkanie Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki za nami. Thorgal okazał się tak świetną książką do dyskusji, że w ferworze rozmów czas minął niepostrzeżenie. Dodatkowo nastąpiła wymiana moderatorów - Maciej przekazał tę funkcję Czesi, by odtąd moderować Klub dla dorosłych, a na tym młodzieżowym zjawiać się już jako uczestnik. ZOBACZ ZDJĘCIA
Kolejna możliwość miłego spotkania przy książkach będzie 20 września, o godz. 16. Porozmawiamy o literaturze poradnikowej, co zwiastuje ciekawą wymianę zdań. Warto przyjść.