05.10.2018

Akcję zainicjowała Fundacja ABC XXI Cała Polska czyta dzieciom, a biblioteka Barwna jak co roku włącza się w obchody tego ogólnopolskiego święta.

02.10.2018

Zadaniem uczestników było odnalezienie ośmiocyfrowego kodu do sejfu i wydostanie się z „Komnaty szeptów”. Gracze sami musieli rozwikłać zagadki, a na „ucieczkę” mieli maksymalnie 30 minut.

02.10.2018

15 września mieliśmy przyjemność gościć młodego podróżnika i blogera Szymona Radzimierskiego. Simon (jak sam o sobie mówi) wprowadził wszystkich przybyłych na spotkanie w świat egzotycznych zwierząt i niezapomnianych przygód.

01.10.2018

Autor wprowadził słuchaczy w przygodowy świat bohaterów książkowych. Czas spędzony z pisarzem to były niezapomniane chwile dla dzieci i młodzieży biorącej udział w tym nietuzinkowym spotkaniu.

25.09.2018

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom regionalnego konkursu plastycznego „Przygoda z bohaterem książkowym”. Celem konkursu była promocja wartościowej literatury dziecięcej i młodzieżowej, rozwijanie zdolności plastycznych dzieci i młodzieży oraz pobudzanie wyobraźni plastycznej i kreatywności jego Uczestników.

24.09.2018

Akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem. Każdy trzylatek, który przyjdzie do biblioteki, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej: książkę „Pierwsze wiersze dla…” oraz Kartę Małego Czytelnika.

21.09.2018

Zbliżają się pierwsze jesienne wieczory, ale nie jest to powód do smutku. Jest to doskonały pretekst, żeby nadrobić zaległości czytelnicze i filmowe. Dlatego zachęcamy, aby usiąść wygodnie w fotelu, ze szklanką ciepłej herbaty...i obejrzeć dobry film! Można je wypożyczyć w naszej bibliotece! Wrześniowe nowości filmowe dla dzieci, młodzieży i dorosłych czekają na szcześliwych posiadaczy abonamentów. Jeśli nie zdążycie dzisiaj do nas dotrzeć, to pamiętajcie, że po zamknięciu biblioteki możecie wszystkie nasze zbiory zamawiać i rezerować z domu logujac się na swoim koncie Czytelnika. Galeria zdjęć

18.09.2018

Wrzesień w Barwnej upływa pod znakiem przygody. Dlatego też, Młodzieżowy Dyskusyjny Klub Książki chcąc włączyć się aktywnie w projekt „Barwni poszukiwacze przygód”, gorąco zaprasza do dyskusji na temat literatury przygodowej. Wszystkich zwolenników i przeciwników tego gatunku zachęcamy do udziału w najbliższym spotkaniu Księgołapa w czwartek 20 września o godz. 16:00.

17.09.2018

Zapraszmy dzieci wraz z rodzicami 19 września o godz. 17.00 na spotkanie z nietuzinkowym pisarzem. Nasz Gość być może zna odpowiedź na pytanie: co było pierwsze, jako czy kura? Jest szansa, że podaruje nam gwiazdkę z nieba, poznamy Emmę, która chce grać jazz i poszukamy razem zajączka. Będzie się działo!

16.09.2018

W czwartek 13 września od godz. 17.00 Park Radziwiłłowki został opanowany przez "Barwnych poszukiwaczy przygód". Jesteśmy bardzo dumni, że tak wielu naszych obecnych i przyszłych Czyteników zechciało wziąć udział w multimedialnej grze terenowej "Zaginiony klucz". Wydarzenie okazało się sukcesem również dzięki naszym Partenerom. Serdecznie dziękujemy młodzieży z 22. Drużyny Harcerskiej "Hermes" z Białej Podlaskiej i Ewie Czyżewskiej oraz młodzieży z Koła Plastycznego "Kreska" i Renacie Sobczak. Podziękowania ślemy do bialskiej "Dziupli" i świetlicy "Promień".