18.01.2021

Sięgnąć gwiazd z Księgołapem…

Zapraszamy na pierwsze w tym roku spotkanie Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki, które odbędzie się online 25 stycznia o godz. 16:30.
Z racji tego, że patronem roku 2021 jest Stanisław Lem, przedmiotem dyskusji będzie jedno z opowiadań z tomu „Opowieści o pilocie Pirxie”.
Przekonaj się jak intrygująca jest fantastyka naukowa i dołącz do naszej grupy na Facebooku Barwnej!https://www.facebook.com/groups/456560648679882

08.01.2021

Drodzy Czytelnicy,
informujemy, że od 11.01.2021 r. do czasu usunięcia awarii w Bibliotece Barwnej książki można zwrócić w Wypożyczalni Głównej Miejskiej Biblioteki Publicznej (ul Warszawska 12a, Park Radziwiłłowski).

Wypożyczenia możliwe będą po dokonaniu rezerwacji pod numerem telefonu 83 341 60 18, bądź pod adresem: barwna@mbp.org.pl. Zarezerwowane książki będzie można odebrać również w Wypożyczalni Głównej w kolejnym dniu roboczym.

29.12.2020

Pożegnanie starego i powitanie Nowego Roku to doskonała okazja do świętowania, na całym świecie wybicie pólnocy to wystrzał korków od szampana, fajerwerków i... moc życzeń.  Jednak są miejsca na świecie, gdzie w sposób charakterystyczny jedynie dla danego kraju, bądź regionu, celebruje się przybycie tak znakomitego gościa jakim jest Nowy Rok.

21.12.2020

Przygody Alicji w Krainie Czarów są znane każdemu z nas. Co chwilę powieść Lewisa Carrola otrzymuje coraz to nowsze i ciekawsze adaptacje, zaczynając od zwykłych ekranizacji, poprzez odcinki specjalne seriali z bohaterami przenoszącymi się właśnie do Krainy Czarów a nawet serie książek bazujące na „Alicji…”. Mało kto z nas nie kojarzy fioletowego kota z Chershire z kreskówki Disneya a na myśl o Królowej Kier widzi kogoś innego, niż Helenę Bohnam-Carter z filmu Tima Burtona.

18.12.2020

Często dostajemy w prezencie książkę, lub kupujemy jakąś pod wpływem chwili. To wspaniale! Bywa, że nie od razu po nią sięgamy z różnych przyczyn. O takich książkach odstawionych na półkę do przeczytania w innym terminie (czyli PÓŁKOwnikach),  chętnie porozmawiamy z Wami 21 grudnia o godzinie 16.00. Jeśli masz 13 -14 lat i lubisz czytać, koniecznie weź udział w tym spotkaniu. Nie martw się pogodą. Nie musisz wychodzić z domu. Rozmowa jest online! Link do spotkania: https://www.facebook.com/events/308043230322345

18.12.2020

Święta to okres szczerości, miłości i spokoju, wzajemnych wyznań, a także wsparcia tak potrzebnego w dynamicznej i stresującej codzienności. U kogo można szukać pomocy jak nie u rodziny? Warto więc powrócić do filmu z 2015 roku pt. „Kochajmy się od święta”.

15.12.2020

Tą wzruszającą książkę powinien przeczytać każdy miłośnik zwierząt, a w szczególności naszych najwierniejszych, bezgranicznie nas kochających psiaków. Chociaż... nie tylko, warto, aby wziął ją do ręki również ten, kto nie przepada za psami, źle je traktuje i nie uważa, że pies potrzebuje naszej miłości i uwagi, aby w pełni czuć radość i móc okazać w zamian tak wiele. Tak, to prawda, są tacy ludzie wśród nas, którzy niekoniecznie właściwie traktują czworonożnych przyjaciół i może książka przyczyni się do zmiany nastawienia do zwierząt?

11.12.2020

Dla większości z nas święta Bożego Narodzenia to radosny czas spędzony z najbliższymi, przy suto zastawionym stole i jednym z filmów świątecznych. Dziś proponujemy nietypową animację nakręconą przy użyciu modeli postaci i makiet, pełniących rolę scenografii.

08.12.2020

W grudniowych Barwnych lekturach naszą propozycją są „Opowieści z Narnii” C. S. Lewis.
Jest to baśniowa opowieść o przenikaniu się światów – realnego z fantastycznym. Akcja rozpoczyna się w Anglii, w czasie drugiej wojny światowej, natomiast później autor przenosi nas do magicznej krainy.
Autorka w niezwykły sposób prezentuje przygody czwórki rodzeństwa Piotra, Zuzanny, Edmunda i Łucji. Dzięki przypadkowo odkrytej przez głównych bohaterów starej szafie, będącej czarodziejskimi wrotami, poznajemy wyjątkowych mieszkańców krainy Narnii.

04.12.2020

Kojarzycie historię psa stworzoną przez W. Bruce’a Camerona? A może szukacie lektury na zbliżające się, świąteczne dni? Tym razem proponujemy wszystkim czytelnikom, a zwłaszcza miłośnikom czworonogów, powieść do wysłuchania „Psiego najlepszego”.