20.05.2017

W naszej bibliotece trwają XVIII Bialskie Dni Książki Dziecięcej ph. „Łączy nas książka”. Przed nami jeszcze wiele atrakcji i ciekawych spotkań. Już w najbliższy wtorek , czyli 23 maja 2017r. o godzinie 17.00,  spotkamy się z gwiazdą Telewizji Polskiej, konferansjerem, lektorem, trenerem emisji głosu - panem Maciejem Jabłońskim.  To jeden z wiodących prezenterów sportowych TVP.

17.05.2017

Jutro, 18 maja, na godzinę 17, zapraszamy wszystkich (!) na spotkanie z Pawłem Beręsewiczem - autorem kilkudziesięciu popularnych książek dla dzieci i młodzieży, m.in. lektury "Czy wojna jest dla dziewczyn", historii i Ciumkach, książek: "Pan Mamutko i zwierzęta", "Poczet psujów polskich", "Czy pisarzom burczy w brzuchu"?. Ostatnia z książek pana Pawła "Więcej niż klub" podejmuje tematykę piłkarską i wpisuje się tym świetnie w nasz projekt "Łączy nas książka", realizowany z dofinansowaniem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

16.05.2017

W czwartek, 18 maja o godz. 16.00, Młodzieżowy DKK zaprasza na spotkanie z ekscentryczną bohaterką książki Alana Bradley’a – Flawią de Luce.

09.05.2017

Wielkimi krokami zbliża się uroczysta inauguracja XVIII Bialskich Dni Książki Dziecięcej, odbywających się w tej edycji ph. „Łączy nas książka”.  W najbliższą niedzielę, 14 maja, od godziny 15.00 w Parku Radziwiłłowskim  odbędzie się piknik rodzinny,  a na nim mnóstwo atrakcji nie tylko dla najmłodszych.  Najlepiej zabrać ze sobą wygodny strój, gadżety kibica i … dobry humor.

06.05.2017

Czytająca Sobota  z bańkami, przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Tłumnie zjawiły się całe rodziny aby wspólnie puszczać bańki małe i duże. Niektóre były naprawdę gigantyczne. Zobaczcie sami>>

05.05.2017

Prawie każdy ma jakąś pasję, ale nie wszyscy mają odwagę zaprezentować własne dzieła. Tymczasem naprawdę warto, bo co jak nie twórczość rówieśnika ma przyciągnąć dzieci na wystawę? Czy to w poważnych galeriach, czy w przyjaznych bibliotekach... 2 maja w Barwnej miała miejsce wyjątkowa wystawa - kilkudziesięciu modelinowych Pokemonów, autorstwa Mikołaja Wołosiuka ze Szkoły Podstawowej nr 2. A prezentacji towarzyszyły rozmowy o ulubionych bohaterach i możłiwość zawarcia owych znajomości. ZOBACZ ZDJĘCIA Dziękujemy Ci Mokołaj!

05.05.2017

Na majowym spotkaniu Awanturniczego Klubu Filmowego obejrzymy film w reżyserii Jima Jarmuscha - nietuzinkowego przedstawiciela kina niezależnego, który z każdej, nawet oczywistej sceny, potrafi wydobyć coś wyjątkowego. Sceny są jak wprost spod ręki poety, który zchirurgiczną precyzją” tworzy obrazy, w których piękno tkwi w szczegółach. Zapraszamy więc 9 maja na godzinę 18. Wstęp wolny.

04.05.2017

Zajęcia z edukacji czytelniczo-medialnej, prowadzone w Barwnej, cieszą się tak dużym powodzeniem, że do końca roku szkolnego o wolny termin niełatwo. Jednak w związku ze zbliżającymi się, piłkarskimi Bialskimi Dniami Książki Dziecięcej, ogłaszamy dodatkowy nabór dla klas IV-VI szkół podstawowych i klas gimnazjalnych. Zachęcamy nauczycieli do telefonicznego lub osobistego umówienia grupy. Warto, bo tego typu zajęć w bibliotece Wasi uczniowie jeszcze nie widzieli! Łączy nas książka!

29.04.2017

Od 14 do 31 maja 2017r. Biblioteka Barwna będzie piłkarska. Tegoroczną, osiemnastą edycję Bialskich Dni Ksiażki Dziecięcej, realizujemy pod hasłem "Łączy nas książka!" Zachęcamy do obejrzenia SPOTU REKLAMOWEGO tych wydarzeń i skorzystania z naszej majowej oferty. Mile widziani są wszyscy: zarówno chłopcy, jak i dziewczyny, fani piłki nożnej, ale też ci, którzy do tej pory mieli inne hobby.

27.04.2017

Informujemy, że Miejska Biblioteka Publiczna, a więc i Biblioteka Barwna, będą otwarte zarówno w sobotę 29 kwietnia (w godz. 9-15), jak i we wtorek 2 maja (w godz. 10-15). Zapraszamy do tłumnego odwiedzania i oczywiście wypożyczania naszych ksiażek, czasopism i płyt!

Projekcja w ramach Klubu Filmowego, odbywająca się zwykle w pierwszy wtorek miesiąca, tym razem przełożona jest na 9 maja.