23.04.2018

21 kwietnia obchodziliśmy w Barwnej  Światowy Dzień  Książki i Praw Autorskich. Nasi Czytelnicy tego dnia tworzyli własne przypinki, pozowali do zabawnych, rodzinnych zdjęć, a za wypożyczone książki otrzymali słodki podarunek. Zobaczcie  sami jak było. GALERIA ZDJĘĆ

17.04.2018

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich przypada na 23 kwietnia, ale my będziemy świętować już w najbliższą sobotę. Przygotowaliśmy dużo atrakcji  i zachęcamy całe rodziny do udziału w tym wydarzeniu. Będzie zabawnie, słodko i jak przystało na Barwną baaardzo książkowo. Szczegóły na plakacie.

16.04.2018

Barwna Multimedialna Biblioteka Dla Dzieci i Młodzieży zaprasza 19 kwietnia do przyłączenia się do akcji społeczno-edukacyjnej  „Żonkile”, która ma na celu upamiętnienie 75 rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim.

10.04.2018

Niektóre są oryginalne, działają w zupełnie nieprzewidywalny sposób i ciągle nas zaskakują; inne chwytają nas za serce swoją delikatnością i empatią; jeszcze inne sprawiają, że zazdrościmy im błyskotliwego poczucia humoru i fascynujących przygód. To właśnie one, niezwykłe bohaterki literackie, będą tematem kolejnego spotkania Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki.

05.04.2018

10 kwietnia o godz. 18.00, zapraszamy na niezwykły Awanturniczy Klub Filmowy, na którym gościem specjalnym będzie Małgorzata Piekarska  - opiekunka Bialskiego Fotoklubu, specjalistka od spraw fotografii w Bialskim Centrum Kultury im. Bogusława Kaczyńskiego.

03.04.2018

Już za cztery dni rozpoczynamy nowy cykl Czytających Sobót. Tym razem motywem przewodnim będą nietypowe święta przypadające dokładnie w każdą kwietniową sobotę. Tak jak my obchodzimy imieniny, tak i bobry obchodzą swoje święto. Czy wiedzieliście o tym? Zapraszamy całe rodziny  na godz.12. Więcej informacji na plakacie.

29.03.2018

Pełnych spokoju i nadziei Świąt Wielkanocnych, dobrego wypoczynku oraz wiosennego nastroju życzą pracownicy Biblioteki Barwnej.

Przypominamy, że w dniach 30 marca (piątek) i 31 marca(sobota) biblioteka będzie nieczynna.

29.03.2018

W ramach współpracy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Białej Podlaskiej z Biblioteką Obwodową im. Maksyma Gorkiego w Brześciu w poniedziałek, 26.03.2018 r. Dyrektor MBP dr Paweł Borek oraz Emilia Waszczuk z Barwnej Multimedialnej Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży odbyli wyjazd do Biblioteki Głównej i Dziecięcej w Brześciu.

28.03.2018

W piątek 23.03.2018 r. Karolina Kulesza i Magda Rzymowska przeprowadziły prelekcję i warsztaty uczniom z Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Białej Podlaskiej. Tematem spotkania było kreowanie własnego wizerunku w mediach społecznościowych.

27.03.2018

21 marca odbyło się w MBP w Białej Podlaskiej spotkanie szkoleniowe bibliotekarzy z bibliotek publicznych powiatu bialskiego, podsumowujące ich działalność  w roku 2017. Ważną jego częścią był przegląd nowych i ciekawych książek proponowanych do zakupu w roku bieżącym.