09.03.2021

Szanowni Państwo,

w związku z opublikowaniem nowej strony internetowej Miejskiej Biblioteki Publicznej, strona Biblioteki Barwnej (www.barwna.mbp.org.pl) nie będzie już aktualizowana i od dnia 9 marca 2021 r. traktowana jest jako archiwalna. Zapraszamy na nową stronę Biblioteki (www.mbp.org.pl), gdzie w zakładce BIBLIOTEKA BARWNA będą publikowane wszystkie informacje związane z naszą placówką.

Aktualności Biblioteki Barwnej - przejdź na nową stronę

03.03.2021

Polscy żołnierze walczyli z Niemcami na różnych polach bitewnych Europy i Afryki. Jedną z najbardziej znanych potyczek w historii polskich sił zbrojnych, była rozegrana pomiędzy 9. kwietnia a 8. czerwca 1940 roku, bitwa o Narvik.

Port ten był niezwykle cenny zarówno dla Niemców, jak i aliantów pod względem strategicznym – był miejscem przeładunkowym szwedzkiej rudy żelaza oraz portem, który nigdy nie zamarzał.

02.03.2021

„Szanowny Panie Boże,

Na imię mi Oskar, mam dziesięć lat, podpaliłem psa, kota i mieszkanie i to jest pierwszy list, który do Ciebie wysyłam, bo jak dotąd, z powodu nauki, nie miałem czasu”.

24.02.2021

Doskonały humor, wspaniali bohaterowie, szczypta magii i rewelacyjna zabawa od pierwszej do ostatniej strony to wszystko mamy zagwarantowane w trzydziestoosmioczęściowej serii o Astrixie i Obelixie. Twórcami komiksu są scenarzysta René Goscinny (1926-1977) oraz rysownik Albert Uderzo (1927- 2020). Mały, jasnowłosy Gal debiutował po raz pierwszy 29 października 1959 r. w gazecie „Pilote”. Uderzo zapytany kiedyś, co zadecydowało o uczynieniu Galów bohaterami komiksu odpowiedział: „Postanowiliśmy wraz z René zwrócić się ku przeszłości. Zacząłem wymieniać najważniejsze okresy historyczne od epoki kamienia łupanego. Gdy doszedłem do Galów, René przerwał mi i powiedział – Może tutaj się coś znajdzie?”. Komiks, drukowany w odcinkach w francuskim „Pilote” szybko zdobył sobie wielu miłośników.

23.02.2021

O powieści Antoine de Saint-Exupéry – „Mały książę” napisano i powiedziano już chyba wszystko. Jest to bajka ponadczasowa i międzypokoleniowa. Prawdy w niej zawarte nigdy nie staną się zdezaktualizowanymi wartościami. Myślę, że nie będzie przesadą stwierdzenie, że postepowanie i przestrzeganie mądrości, którymi bajka jest naszpikowana niemal na każdej karcie książki spowodowałaby, że świat byłby lepszy i piękniejszy. Mały, niewinny, nie znający życia chłopiec, mieszkaniec asteroidy B-612 wyrusza w międzyplanetarną podróż, by w końcu trafić na Ziemię.

16.02.2021

,Kury, czyli krótka historia o wspólnocie ”to przewrotna opowiastka o podziałach, różnorodności i umiejętności porozumiewania się. Jej autorem jest Laurent Cardon, który w obrazkach zawarł swój główny przekaz. Opowiedział o społeczeństwie w taki sposób, żeby nawet najmłodsi zrozumieli jak istotna jest rola komunikacji, kompromisów, silnych i mądrych przywódców oraz poczucia sprawiedliwości w narodzie.

09.02.2021

W związku z trwającymi pracami remontowymi w dniu dzisiejszym Biblioteka Barwna czynna do 15:30.
Za utrudnienia przepraszamy.

02.02.2021

„Mikołajek” jest świetną lekturą na dzień i ten dobry i ten zły, bo przenosi czytelników w fantastyczny, śmieszny a zarazem realny świat. Autor opisuje rozmaite historie ze swojego codziennego życia z dziecięcego punktu widzenia. Akcja książki w większości toczy się w szkole do której uczęszcza.

29.01.2021

Dzisiejszą naszą propozycją na ostatni styczniowy weekend jest brazylijska ballada o miłości we wszelakich wcieleniach "Loveling".

26.01.2021

"Ciocia Jadzia jest siostrą mojego tatusia. Nie wiem jak jednocześnie można być siostrą i ciocią, ale chyba można. W każdym razie cioci Jadzi się udaje. Ciocia Jadzia jest tak duża, że nie wiadomo, gdzie się kończy, a gdzie zaczyna..."