16.02.2018

Miło jest nam poinformować, że wejściówki do Sali Zabawa Fit and Fun w Białej Podlaskiej otrzymują: Oliwia Urbańczuk, Aleksandra Tarasiuk, Weronika Zybura, Pola Semenowicz, Weronika Klarecka. Gratulujemy! Po odbiór nagród zapraszamy do Działu Dziecięcego.

Nagodzone prace można obejrzeć w galerii.

15.02.2018

Codziennie spotykaliśmy się z naszymi Czytelnikami, którzy byli chętni spędzić z nami ten wyjątkowy czas. Interesowały nas nie tylko rozmowa i zimowe szaleństwa. W czasie zajęć zaprzyjaźniliśmy się z nocnymi potworami, trochę czasu spędziliśmy w smoczej krainie, zobaczyliśmy najdziwniejsze domy świata, wyglądaliśmy przylotu bocianów.

13.02.2018

Dyskusje na temat bestsellerów zazwyczaj okazują się bardzo żywiołowe, szczególnie jeśli w grupie zderzają się przeciwstawne opinie. W naszym Młodzieżowym Dyskusyjnym Klubie Książki oceny powieści zazwyczaj różnią się od siebie, a to zwiastuje ciekawą rozmowę i tym razem.

08.02.2018

Każdy z nas ma taką książkę, na wspomnienie której szybciej bije nasze serce. W maleńkich serduszkach naszych małych Czytelników również znajdują się takie pozycje. W związku ze zbliżającym się Świętem Zakochanych Biblioteka Barwna organizuje plastyczny konkurs walentynkowy. Jeśli masz 4-6 lat przyjdź do naszej biblioteki w dniach 12-14 lutego 2018r. i wykonaj pracę plastyczną przedstawiającą Twoją ulubioną książkę.

03.02.2018

6 lutego, zapraszamy na biograficzny film o francuskim cyrkowcu, żyjącym na przełomie XIX i XX wieku, którego skecze odgrywane są do dzisiejszych czasów. Film z 2016 roku w reżyserii Roschdy Zem’a, świeży i zaskakujący. Wspaniała obsada, między innymi. Omar Sy („Nietykalni”). Czy główny bohater jest rewolucjonistą w rozśmieszaniu? Czy teoretycznie ludzie "smutni" potrafią nas rozbawić do łez? Start o godzinie 18. Wstęp wolny. Dobre kino, zawsze w Barwnej.

29.01.2018

Lutowe Czytające Soboty oprócz tradycyjnego spotkania z książką oferują multimedialne zabawy z aplikacją LearningApps. W spotkaniach mogą wziąć udział dzieci wraz z rodzicami i wspólnie rozwiązywać zagadki, quizy i zadania. A wszystko to w klimacie tegorocznych Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pjongczang. Czekamy na Was jak zawsze o godzinie 12.00  w dziale dziecięcym biblioteki Barwnej. Wstęp wolny!

29.01.2018

Styczniowe sobotnie spotkania zachęcały uczestników do nauki różnych stylów tańca. Dzięki obecności instruktorów ze Szkoły Tańca oraz Fitness Boogie Town wszyscy chętni spróbowali swoich sił w układach przygotowanych przez zaproszonych gości.  Zarówno zumba jak i balet okazały się zachętą do ćwiczeń. Energetyczna muzyka oraz świetna zabawa towarzyszyła do samego końca spotkań.

Zobaczcie sami jak było.

22.01.2018

Tematem spotkania będą „Wartości w literaturze”. Głównym prelegentem będzie Pani Wiesława Jędrzejczyk - Redaktor Naczelna i założycielka Wydawnictwa Literatura.

15.01.2018

Wszystkim Czytelnikom w wieku 6-8 lat przypominamy o zapisach na Czytelniczy Bal Karnawałowy, 27 stycznia 2018 r. w godz. 12.00-13.00. Mamy jeszcze wolne miejsca! Dzwońcie pod numer 83 341 64 53. Nie obowiązują przebrania.

Ponadto zapraszamy na kolejne taneczne spotkanie z Boogie Town.

Szczegóły na plakacie obok.

15.01.2018

Drodzy rodzice, czy chcecie aby Wasze dzieci bawiły się dobrze w czasie tegorocznych ferii?  Jeśli tak, to nasza oferta jest właśnie dla Was!  Zaczynamy codziennie od godz.11.00 wspólnymi zabawami z bibliotekarzami – animatorami, wykonamy również piękne prace plastyczne. Wszystko z wykorzystaniem naszych najciekawszych książek i multimediów. Od 12.00 pokaz nowości filmowych. Poznamy przygody dziwnych pingwinów, szalonego koguta, prawie bociana, strasznego dzieciaka czy fantastycznego smoka. Wszystkie tytuły dostępne w Barwnej. Wśród uczestników zajęć wylosujemy nagrody. Będą to dwa półroczne abonamenty na wypożyczanie naszych multimediów. Warto skorzystać!