Bibliotekarze Lubelszczyzny w bialskiej bibliotece

W ramach cyklu szkoleń „Od projektu do efektu: kompetentny zespół – zadowoleni użytkownicy” Miejską Bibliotekę Publiczną w Białej Podlaskiej oraz Muzeum Południowego Podlasia odwiedzili 23 października 2017 roku bibliotekarze województwa lubelskiego. Podczas pobytu bibliotekarze zwiedzili Bibliotekę Główną, Barwną Multimedialną Bibliotekę dla Dzieci i Młodzieży oraz Multicentrum. Wzięli także udział w warsztatach organizowanych przez pracowników Biblioteki Barwnej i Multicentrum.

W ramach warsztatu „Escape room w bibliotece”, prowadzonych przez Emilię Waszczuk, bibliotekarze dowiedzieli się na czym polega ta emocjonująca gra logiczna, jak ją stworzyć i zorganizować w przestrzeni bibliotecznej oraz wzięli udział w grze-ucieczce „Escape room z Harrym Potterem”. Podczas warsztatu „Do odważnych świat należy – doświadczenia i eksperymenty w bibliotece” prowadząca, Agnieszka Wdowczyk, zaprezentowała kilka ciekawych i niezwykłych eksperymentów z wykorzystaniem podstawowych składników dostępnych w każdym gospodarstwie domowym. Uczestnicy warsztatu mieli okazję samodzielnie wykonać kilka doświadczeń, co sprawiło im wiele radości.

Organizatorem szkoleń współfinansowanych ze środków Instytutu Książki w ramach programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego była Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie.