Gimnazjum i klasy VII-VIII

WSZYSTKIE ZAJĘCIA ODBYWAJĄCE SIĘ W NASZEJ PLACÓWCE SĄ BEZPŁATNE

Zajęcia dla grup zorganizowanych są prowadzone od poniedziałku do piątku od godz. 8.15 do 15.00.

Pierwsza wizyta klas gimnazjalnych/VII-VIII to zawsze poznawanie barw Barwnej, zakątków z atrakcjami, jakich w bibliotece nikt się nie spodziewa i z zabawami, które rozruszają nawet sceptycznych. Może uda się zaszczepić miłość do książek, fascynację audiobookami, filmami, różnymi dziedzinami wiedzy i nauką języków. Jest duża szansa, że młodzi ludzie zechcą do nas wrócić i zgodnie z naszym hasłem promocyjnym, przejść na barwną stronę mocy.

Kolejna wizyta grupy jest promocją czytania, przeprowadzaną przy pomocy tego, co może przemawiać do młodych ludzi. Wykorzystujemy sztuki wizualne, multimedialność, pokazujemy współczesne trendy w szeroko pojętej kulturze, by pokazać związki literatury z dziedzinami, które interesują młodzież. Próbujemy udowodnić, że czytanie książek jest dobrym zajęciem także dla ludzi nowoczesnych.

Przykładowe tematy, podejmowane z młodzieżą:

Książki, które być może przekonają Cię do czytania

Przemoc w naszym życiu. Jak sobie z nią radzić.

Wielkie poszukiwania – podchody w Barwnej

Czy inny znaczy gorszy?

Jednak na tym nie koniec. Za każdym razem zajęcia mogą być inne, dotyczyć ciekawych nowości książkowych, tematów związanych ze sprawami, które interesują młodzież lub ich bezpośrednio dotyczą, albo opierać się na tym, co w ostatnim czasie zafascynowało bibliotekarza (który przecież stara się być ciągle na czasie, jeśli chodzi o zjawiska literackie i kulturowe).