Inspirująca Joanna Jagiełło w BarwnejPisarka zdradziła uczestnikom spotkania jak rozpoczęła się jej przygoda z pisaniem i na jakie problemy natknęła się na początku swojej kariery. W sposób szalenie energetyczny mówiła o tym,  dlaczego nie warto rezygnować z marzeń. Dziś jej książki są doceniane i nagradzane. Debiutancką powieść „Kawa z kardamonem” przetłumaczono na język rosyjski i ukraiński. Ciekawostką jest, że na Ukrainie została włączona do kanonu lektur, a sama autorka jest tam niezwykle popularna o czym mogą świadczyć kolejne tłumaczenia jej książek i liczne zaproszenia na spotkania autorskie.

Joanna Jagiełło odpowiadała też na pytania czytelników dotyczące zarówno warsztatu pisarskiego jak i planów wydawniczych na najbliższy rok. Uczestnicy wydarzenia dowiedzieli się jaką rolę w życiu pisarki odgrywa poezja, malarstwo oraz muzyka. Na zakończenie spotkania jedna z klubowiczek Młodzieżowego DKK Księgołap, na prośbę naszego gościa, zagrała na gitarze fragment ulubionego utworu. W odpowiedzi na ten akt odwagi, Joanna Jagiełło nie tylko zagrała, ale również zaśpiewała swój własny utwór „Wielcy artyści w małych mieszkaniach” wzbudzając zachwyt wszystkich obecnych.
Galeria

Gorąco zachęcamy do wypożyczania książek Joanny Jagiełło, dostępnych w naszych zbiorach. Naprawdę warto poznać twórczość tej utalentowanej pisarki, która jest jednocześnie poetką, malarką i pieśniarką.

Spotkanie finansowane ze środków Instytutu Książki.