KILKA SŁÓW O BARWNEJ

Jesteśmy biblioteką dziecięco-młodzieżową, więc zapraszamy dzieciaki kilkumiesięczne, kilkuletnie, przedszkolaki, uczniów szkół podstawowych i gimnazjalistów. Ale mile widziani są także pozostali czytelnicy, fani muzyki, filmów, audiobooków, języków obcych czy… po prostu miłośnicy dzieci i młodzieży w osobach rodziców, nauczycieli, pedagogów.


Istniejemy od 2012 roku, dzięki finansowemu wsparciu z Unii Europejskiej, Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie i Urzędu Miasta Biała Podlaska.
Naszym głównym założeniem jest propagowanie barwnej strony życia, którą mogą zapewnić książki i różnorodne media. Zwracamy się do młodych ludzi, którym chcemy dać szansę na pokolorowanie ich świata wartościowymi barwami, proponując nie tylko wypożyczanie zbiorów, ale możliwość spędzania czasu w Bibliotece Barwnej i korzystania z bogatych form aktywności, które inicjujemy. Wszystko to może nadać niezwykłą, bo intelektualną, wewnętrzną moc. Stąd hasło, z którym rozpoczęliśmy działalność – Przejdź na barwną stronę mocy.


Nasza barwność to także bardzo atrakcyjne wnętrza oficyny zachodniej byłego zespołu pałacowego Radziwiłłów, ubrane w grę świateł, barwy poszczególnych działów i kalejdoskop możliwości. I barwni bibliotekarze, służący pomocą w szerokim zakresie edukacyjnym, medialnym i kulturalnym oraz w jak najlepszym dotarciu do ponad 28 tysięcy książek, 22 czasopism i prawie 10 tysięcy zbiorów na nośnikach elektronicznych.