Multimedialny WeekendDla większości z nas święta Bożego Narodzenia to radosny czas spędzony z najbliższymi, przy suto zastawionym stole i jednym z filmów świątecznych. Dziś proponujemy nietypową animację nakręconą przy użyciu modeli postaci i makiet, pełniących rolę scenografii.

„Elf – Rozśpiewane święta” to świetne widowisko, które uzupełniają zabawne dialogi i mnóstwo piosenek, wszak mamy do czynienia z „rozśpiewanymi świętami”. Jak uratować Święta i natchnąć ludzi duchem Bożego Narodzenia? Oczywiście śpiewać! Może to zrobić tylko jedna osoba – Buddy.
Historia pomocnika świętego Mikołaja z rudą czupryną i przesadnym entuzjazmem, który najczęściej jest źródłem mniejszej lub większej katastrofy, jest bardzo zabawna. Akcja toczy się szybko, co dodatkowo śmieszy mimo całej powagi sytuacji.
Zdjęcia filmu wykonane są coraz rzadziej spotykaną metodą poklatkową, najbardziej pracochłonną ze wszystkich technik. Animacje postaci są płynne i naturalne, a tła i modele budynków oraz ich wnętrz, mimo swojej prostoty, cieszą oko.
Mnóstwo śpiewu, kolorów, śmiesznych min i naprawdę magicznych chwil sprawia, że to fantastyczny film dla całej rodziny.
Czy wychowanemu wśród Elfów chłopcu uda się przywrócić ducha Świąt nie tylko w całym mieście? Musicie się przekonać!