Klasy I-III - grupy zorganizowane

WSZYSTKIE ZAJĘCIA ODBYWAJĄCE SIĘ W NASZEJ PLACÓWCE SĄ BEZPŁATNE

Zajęcia dla grup zorganizowanych są prowadzone od poniedziałku do piątku od godz. 8.15 do 15.00.

Pierwsza wizyta klas I-III to zawsze poznawanie barw Barwnej, zakątków z atrakcjami, jakich w bibliotece nikt się nie spodziewa i z zabawami, które rozruszają nawet sceptycznych. Może uda się zaszczepić miłość do książek, fascynację audiobookami, filmami, różnymi dziedzinami wiedzy i nauką języków. Jest duża szansa, że młodzi ludzie zechcą do nas wrócić i zgodnie z naszym hasłem promocyjnym, przejść na barwną stronę mocy.

Kolejna wizyta grupy jest przygodą, opartą o tekst literacki, wzbogaconą zabawami, nawiązującymi do tematu przewodniego, aktywnościami plastycznymi, muzycznymi i działaniami wspomagającymi integrację grupy. Bibliotekarz wybiera do zajęć książki, które mogą zafascynować dzieci, sprawić, by kiełkowała w nich chęć czytania i kontaktu z literaturą.

W ostatnim czasie, dla klas I-III,  lubimy robić następujące zajęcia:

Inność potrzebna i ciekawa

Poznajemy nietypowych bohaterów książkowych

Barwna orkiestra – zajęcia z wykorzystaniem bum bum rurek

Na sportowo w bibliotece

Tuwim o wielu twarzach

Książkowe historie trochę szalone

Czy zebra musi być w paski?

Ugotuj mi bajkę

Tajemnica diamentów, czyli zamieniamy się w detektywów

Ekologia na wesoło

Łączy ich miłość do Polski – o wybranych patronach roku 2017

Jednak to tylko przykładowe tematy. Za każdym razem zajęcia mogą być inne, dotyczyć ciekawych nowości książkowych, tematów związanych ze sprawami, które interesują dzieci w tym wieku, albo opierać się na tym, co w ostatnim czasie zafascynowało bibliotekarza (który przecież stara się być ciągle na czasie, jeśli chodzi o zjawiska literackie i kulturowe).