Sobotnia wyprawa do IndiiW sobotę mieliśmy okazję pojechać do Indii, nie ruszając się z Biblioteki. O wyprawie opowiadała nam nasza koleżanka Kasia „Małusza”. Dowiedzieliśmy się, jakie są tam tradycje  i obyczaje, jak żyje się w tym kraju zwykłym ludziom. Najciekawsza okazała się opowieść o zwyczajach związanych ze świętą rzeką Ganges.

Podczas spotkania wysłuchaliśmy książki  Martyny Wojciechowskiej  „Belgir biały szczur z Indii”, która w ciekawy sposób łączyła się z pokazem zdjęć  i przywiezionymi pamiątkami. Zobaczyliśmy indyjską figurkę bożka, ręcznie zdobioną chustę, poznaliśmy prawdziwe indyjskie stroje. Na fotografiach oglądaliśmy też świątynię szczurów. Kasia podzieliła się odczuciami dotyczącymi kuchni indyjskiej, np. potrawy palak paneer - ser ze szpinakiem. Mamy nadzieję, że to nie jej ostatnia wyprawa i relacja u nas w Bibliotece.

To było nasze pierwsze spotkanie z serii Czytające soboty z pasjami. Na kolejne zapraszamy wszystkich miłośników klocków LEGO już 11 lutego, o godzinie 12.