Spotkanie Klubu Książki16 lutego o godz. 16.00 odbędzie się drugie spotkanie Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki „Księgołap”. Porozmawiamy o dwóch książkach, należących do zupełnie różnych gatunków literackich, a będą to: „Strych Tesli” Neala Shustermana i Erica Elfmana oraz „Zielone martensy” Joanny Jagiełło. Pierwsza z powieści to fantastyka, której wciągająca fabuła stawia przez czytelnikiem pytanie – czy to jeszcze nauka, czy już magia? „Zielona martensy” to natomiast powieść obyczajowa, której bohaterowie przekonują się czy warto wyróżniać się z tłumu i iść pod prąd.

W styczniu, na pierwszym spotkaniu w ramach nowej edycji DKK, dyskutowaliśmy o książce „Harry Potter i przeklęte dziecko”. Rozmawialiśmy między innymi o tym, która z postaci nas urzekła; o tym, czy w opowieści o najbardziej znanym na świecie czarodzieju sprawdziła się formuła dramatu; o tym dlaczego książka nie jest ósmą częścią przygód Harry’ego i dlaczego niektórych ta lektura rozczarowała.

Poznaliśmy też swoje nawyki czytelnicze: kiedy i gdzie najbardziej lubimy czytać, jakie książki czytamy najchętniej, czy zawsze czytamy od deski do deski, czy oceniamy książki po okładce itd. itd.

Spotkania Klubu są otwarte dla wszystkich chętnych. Zapraszamy w każdy trzeci czwartek miesiąca o 16.00. O szczegóły dotyczące spotkań i bieżących lektur pytaj w Bibliotece Barwnej. Zapraszamy!