Świętowaliśmy z dziećmi w Parku Radziwiłłowskim!

Międzynarodowy Dzień Dziecka to zawsze święto wyjątkowe, a Barwna jako Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży obchodzi je szczególnie radośnie. W tym roku wzięliśmy udział w miejskich obchodach Dnia Dziecka w Parku Radziwiłłowskim.

Przygotowaliśmy specjalną Strefę Malucha oraz promowaliśmy książki i czytanie w przestrzeni miejskiej. Zarówno zachęcanie dzieci do kontaktu z literaturą od najmłodszych lat, jak i idea wychodzenia z książką poza bibliotekę, są nam bardzo bliskie.

Podczas Dnia Dziecka zapraszaliśmy także do udziału w XVII Ogólnopolskim Tygodniu Czytania Dzieciom pod hasłem "Czytanie łączy" (2-10 czerwca). Podpisujemy się pod słowami organizatorów akcji – Fundacji ABCXXI:  „Nie ma lepszego daru dla dziecka niż poświęcony mu przez bliskich czas. A najlepiej wykorzystać go - na wspólne czytanie!