Szymon Radzimierski w Białej Podlaskiej

W 2016 r. zadebiutował książką „Dziennik Łowcy Przygód. Extremalne Borneo”, która zyskała uznanie wytrawnych podróżników, jak Marek Kamiński czy Jasiek Mela, doskonałe recenzje i wielką sympatię czytelników. W 2018 r. ukazała się jego druga książka pt. „Etiopia. U stóp góry ognia”, w której razem z autorem odwiedzamy niesamowite plemiona z doliny Omo i poznajemy ich rytuały, wchodzimy nocą na aktywny wulkan Erta Ale podziwiać jezioro lawy, udajemy się do tajemniczego Hareru karmić dzikie hieny, podejmujemy kilkusetmetrową wspinaczkę nad przepaścią do skalnych kościołów w Tigray.

Szymon uwielbia hardcorowe podróże i ekstremalne warunki. Fascynują go obce kultury, poznawanie ludzi w odległych zakątkach świata, ich zwyczajów i trybu życia. Stroni od tłumów i utartych turystycznych szlaków. Kocha przyrodę i dzikie zwierzęta. Pociągają go wyzwania, jak nurkowanie z rekinami wielorybimi, karmienie dzikich hien czy bliskie spotkania z orangutanami. Uwielbia Azję Południowo-Wschodnią, klimaty backpakerskie i atmosferę małych guesthouse’ów, gdzie podróżnicy z całego świata spotykają się i dzielą wrażeniami ze swych wypraw.

We wrześniu 2017 r. Szymon ukończył zdjęcia do jednej z głównych ról w filmie fabularnym „Rock’n’Roll Eddie” – familijnej komedii przygodowej w reżyserii Tomasza Szafrańskiego, której premiera odbyła się w czerwcu 2018 r., zaś w październiku 2017 r. zagrał rolę dziecięcą w najnowszym filmie Patryka Vegi „Kobiety Mafii”, którego premiera miała miejsce w lutym 2018 r.

foto: PlanetKiwi

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodwego z Funduszu Promocji Kultury.

żródło: http://podroznik-radzyn.pl/podroznicy/137-szymon-radzimierski.html