Wolne Lektury w katalogu internetowym naszej biblioteki

Miejska Biblioteka Publiczna wprowadziła dodatkową usługę dla użytkowników korzystających z zasobów Biblioteki, z naszym katalogiem online zintegrowana została internetowa biblioteka „Wolne Lektury”, prowadzona przez fundację Nowoczesna Polska.
W zbiorach „Wolnych Lektur” znajdują się utwory, które trafiły do domeny publicznej i zostały udostępnione w formatach możliwych do odczytania na komputerach i w urządzeniach mobilnych (m.in. pdf, mobi, epub). Biblioteka zawiera także dokumenty dźwiękowe, które można z powodzeniem odtwarzać w formie audiobooków.

Dostęp do „Wolnych Lektur” jest możliwy bezpośrednio z katalogu internetowego naszej Biblioteki. Czytelnik wpisując w wyszukiwarce np. „Pan Tadeusz”, w ramach wyników otrzyma zestawienie zbiorów tradycyjnych dostępnych w agendach Miejskiej Biblioteki Publicznej, oraz informację o dokumencie w formie elektronicznej, będącą opisem dzieła dostępnego z „Wolnych Lektur”, które można pobrać w jednym z formatów dla e-czytników lub jako dokument PDF.

W katalogu Biblioteki dostępnych jest ponad 2500 pozycji z zasobów „Wolnych Lektur”. W celu przejrzenia wszystkich udostępnionych w ten sposób utworów należy w katalogu elektronicznym wybrać wyszukiwane zaawansowane, następnie z dostępnych opcji wskazać „tytuł serii” i w polu wyszukiwania wpisać „wolne lektury”. Zachęcamy Państwa do skorzystania z tej możliwości, zwłaszcza obecnie, gdy Biblioteka jest nieczynna i zbiory tradycyjne nie są udostępniane.