Leśny „Klimat na czytanie” - Noc Bibliotek 2020

Tegoroczne hasło Ogólnopolskiej Nocy Bibliotek „Klimat na czytanie” wyjątkowo dobrze wpasował się w nasze działania. Mimo panującej sytuacji, spowodowanej pandemią, chcieliśmy, aby ta noc była niezapomniana dla czytelników. Tego dnia otwarci byliśmy dłużej niż zwykle oraz ogłosiliśmy abolicję na zwrot przetrzymanych książek. Dzięki temu wróciło do Barwnej kilka  perełek, a Nasi zapominalscy czytelnicy oszczędzili niezłą sumę pieniędzy, którą zamiast w poczet kary mogą wydać na przyjemności. Główną atrakcją wieczoru było przedstawienie  autorskiego teatrzyku pt. „Sowa na rowerze – heca, która z książki się bierze”. Został on napisany i wykonany przez bibliotekarzy Biblioteki Barwnej wspomagany przez kolegów z innych działów. Każda z występujących postaci, w zabawnej historyjce opowiadającej o przygodach leśnej grupy przyjaciół, promowała książki z naszych zbiorów. Spotkanie uświetnili swoją obecnością Goście Honorowi Pan Michał Litwiniuk - Prezydent Miasta Biała Podlaska oraz Pan Stanisław Romanowski- Naczelnik  Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu. Spektakl dostarczył  dużo uśmiechu i radości oglądającym go widzom. Dziękujemy wszystkim obecnym za tak miłe przyjęcie i gromkie brawa.

Fantastyczną zabawę podczas Nocy Bibliotek możecie zobaczyć na fotorelacji a film z prezentowanym teatrzykiem dostępny jest również na Naszym kanale YouTube.

Zapraszamy serdecznie do polubienia naszego fanpage’a na FB oraz subskrypcji kanału YouTube, za pośrednictwem których będziemy się dzielić z Wami naszymi wydarzeniami.